Напевно, це неминуче для спалаху будь-якої інфекції.Тим паче, невідомої. Тим паче, смертельно небезпечної. Вона обростає чутками та міфами. А люди починають робити дивні та нелогічні речі. Так сталося і з новим коронавірусом COVID-19.

Насправді, коронавірус — це не щось нове. Це ціла група вірусів, яка давно відома науковцям. Просто в якийсь момент вірус  мутував, і ми отримали новий вид.

Коронавірус — це гостре вірусне захворювання, що характеризується переважним ураженням дихальної системи та шлунково-кишкового тракту. Коронавірус є зоонозною інфекцією, тобто може передаватися людям від тварин.

Діти теж заражаються на цей  вірус, але переносять його набагато легше чи навіть безсимптомно. І це гарні новини. Вакцини проти коронавірусу COVID-19 поки не існує.  Фармацевтичні компанії США Geovax та Китаю Bravovax анонсували плани на її розробку. Проте Всесвітня організація охорони здоров’я припускає, що створення вакцини може тривати до 18 місяців. 

Лише в кінці січня науковці Doherty Institute змогли виростити вірус. Це дуже важливий крок, проте попереду ще багато випробувань на ефективність та безпеку вакцини. 

Вчителі нашого ліцею не залишилися осторонь цієї проблеми. Вчителі природничих дисциплін Волик Г. П. та Скоропадська С.О. провели ряд інформаційних заходів для розвіювання міфів стосовно коронавіруса. Цій  темі були присвячені стінні газети, де розповідається про біохімічні особливості вірусу, шляхи розповсюдження та профілактику. У навчальних групах було проведено бесіди з метою подання правдивої інформації про цей небезпечний вірус, на уроках вчителі та ліцеїсти обговорили відео звернення лікаря Комаровського Є. до українців щодо захворювання на коронавірус.

Напевно, без паніки та дезінформації не обійдеться жодна епідемія, тим паче в епоху інтернету. Але це лише погіршує стан справ. Тож перевіряймо інформацію на офіційних  сайтах ВОЗ та МОЗ України, не панікуємо і все буде добре. 

Матеріал підготували Волик Г.П. та Скоропадська С.О.