Є люди, життя і діяльність яких становлять славу нашої землі. Серед них –   наш земляк, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка за роман «Вічний Іван», лауреат республіканської премії ім. А.Головка та Білоцерківської міської літературно-мистецької премії ім. І.С.Нечуя-Левицького Віктор Олександрович Міняйло.

26 листопада 2018 року на 100-му  році життя перестало битися серце цього видатного українського письменника, класика сучасної української літератури, творча спадщина якого – це духовний скарб нашого краю.

 5 листопада 2019 року ліцеїсти ІІІ курсу Комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту» у супроводі  вчителів української мови та літератури Черненко Олени Володимирівни і Виноградової Світлани Анатоліївни  відвідали Білоцерківську  бібліотеку-філіал №8 та взяли участь у літературній світлиці «У пошуках своєї зорі», приуроченій  до  100-літнього ювілею Віктора Олександровича Міняйла.

 З нагоди такої дати ліцеїстам запропонували низку різноманітних заходів. Під час літературного досьє «Ти, людино, – вічна і жива» бібліотечний фахівець Зоя Чутковська розповіла про життєвий і творчий шлях ювіляра, який щедро засівав ниву української літератури добірним і вишуканим словом. Її повідомлення супроводжувала презентація. У свою чергу, провідний бібліограф Наталя Семененко прокоментувала  відкритий перегляд літератури «Віктор Міняйло – будівничий України», підкресливши, що саме любов до рідної землі була найголовнішим джерелом творчості письменника, яка щоразу додавала йому натхнення і нагадувала, в ім’я чого він працює. Бібліографічний огляд  «Творчість видатного земляка» допоміг  відкрити нові грані літературного таланту нашого славного краянина, який своєю творчістю збагатив наші серця гідністю, честю, життєвою мудрістю, красою. Познайомитись із джерелом слова генія пера і насолодитись атмосферою почуттів та емоцій можна було також під час літературних читань «Віктору Міняйлу – 100 років». У виконанні провідного бібліотекаря Валентини Мостіпан прозвучали уривки з творів письменника. Тож, ліцеїсти  мали змогу сповна відчути невичерпну душу автора та сприйняти його неймовірно багатий внутрішній світ.

 Залишитися в пам’яті народу дано не кожному. Це прерогатива обдарованих,  неординарних постатей. Творчість лицаря української словесності, корифея письменницького слова Віктора Міняйла назавжди ввійде до золотого фонду нашої літератури.

Ліцеїсти уважно слухали та дивилися запропонований їм матеріал, переглядали книги митця, висловлювали свої враження щодо його творчості.

Віктор Олександрович Міняйло  залишив про себе добру згадку в серцях всіх тих, хто його знав. Схиляємо голови в пошані пам’яті письменника.  З рідними і близькими  митця розділяємо  біль душі і смуток втрати.

Вчителі української мови та літератури Черненко Олена Володимирівна і Виноградова Світлана Анатоліївна