9 березня українці відзначили 209 річницю від дня народження Тараса Шевченка, геніального митця, чиї слова стали пророчими для українців. День народження нашого Кобзаря зустрічаємо у протистоянні московській навалі. Вже більше року йде війна, і Тарас Шевченко також воює. «Борітеся — поборемо!» стало гаслом українців. Поетове слово звучить на вустах наших захисників, додає сили для протистояння. В день народження Шевченка звучить поезія Тараса, у якій знаходимо наснагу і віру в нашу перемогу.
Традиційно впродовж березня відбуваються різні мистецькі заходи до цього свята. Шевченківські дні — чудова нагода вшанувати Кобзаря і дізнатися більше про його життя та творчість, почути його, таку актуальну сьогодні поезію. 9 березня — особливий день для українців. Є дні, що минають і непомітно зникають без сліду. Але цей день завжди з нами, бо він увібрав у себе безсмертя Кобзаря, який пророкував безсмертя нації. Саме цей день явив світові Шевченка — великого сина великого народу.
Вчителі та вихованці нашого закладу традиційно долучилися до вшанування пам’яті Великого Кобзаря. 9 березня вчителем Виноградовою Світланою Анатоліївною для ліцеїстів було організовано онлайн-привітання «З Днем народження, Тарасе!» і запропоновано до перегляду відеофільми про цікаві факти з життя Т. Г. Шевченка. Для ліцеїстів ІІ та IV курсів було організовано конкурс декламаторів улюблених поезій Шевченка «З Днем Шевченківським вітаю!». Переможцем конкурсу став ліцеїст 41 групи Фіалко Олександр. Звучання поетового слова в устах дітей — найкраще підтвердження того, що ми шануємо і пам’ятаємо заповіти Кобзаря.
На уроках мистецтва ліцеїсти IV курсу підготували повідомлення, переглянули презентацію та відеоматеріали на тему «Шевченко — художник і графік». Вчитель Корнійчук Олена Сергіївна познайомила ліцеїстів з картинами Шевченка, утвердивши думку, що справжній талант багатогранний.
Вчителем Черненко Оленою Володимирівною для ліцеїстів І та ІІІ курсів було організовано мистецьку вітальню «Дивосвіт Тараса Шевченка», присвячену життю та творчості митця. Під час цього заходу учні збагатили свої знання про Тараса Шевченка, переглянувши відеофільми «Тарас Шевченко. Біографія. Цікаві факти», «Секрети Тараса Шевченка», «Що насправді писав Кобзар», автори яких не лише акцентують увагу на головних подіях життя митця, а й роблять спробу по-новому поглянути на творчість Шевченка, таємницю феномену якого й досі не розкрито. Під час заходу учні також поринули в дивовижно могутній світ художнього слова Кобзаря, слухаючи його вірші у майстерному виконанні відомих діячів української культури. Окремі ліцеїсти запропонували власне декламування поезій Кобзаря.
Ліцеїсти 11 групи стали учасниками літературних перегонів «Шляхами великої долі». Поділившись на команди, учні змагалися у своїх знаннях про життя і творчість поета, виконуючи різноманітні цікаві завдання.
Також вчителем Черненко О. В. для ліцеїстів І та IІІ курсів було організовано участь у Всеукраїнському конкурсі «Таємниця генія Шевченка», про ліцеїстів-дипломантів якого буде повідомлено згодом.

Тарас Григорович Шевченко — символ України. У свідомості кожного громадянина нашої держави він займає місце національного героя. Сьогодні образ Шевченка переживає трансформацію разом з нашою історією — від вусаня в кожусі і прогресивного творця та активіста до мужнього і безстрашного воїна. Його слова також воюють та надихають українців до боротьби за правду, свободу та світле майбутнє нашої країни.
Виноградова Світлана Анатоліївна, вчитель української мови та літератури