У рамках патріотичного виховання в Комунальному закладі Київської обласної ради « Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту» до річниці з Дня народження видатного українського поета Т.Г. Шевченка, 4 березня 2020 року, був проведений захід «Т.Г. Шевченко – поет, митець,патріот».

Про Шевченка багато сказано, але його творчість і надалі продовжують досліджувати, оскільки феномен митця і досі не розкрито. Велич Кобзаря – у величі всієї України і в особистій долі кожного українця. Шевченко приходить до кожного з нас по-різному: у різному віці, за різних обставин. Кожний сам відкриває для себе Шевченка, який символізує душу українського народу і його гідність.

Ліцеїсти 21 групи під час проведення заходу долучилися до дослідження творчості Т.Г. Шевченка  –  видатного сина України. Учні декламували вірші, підготували матеріали про роль та значення Т. Шевченка в українському національно-визвольному русі та виготовили тематичну газету «Шевченко – поет, митець, патріот».На завершення переглянули цікаве відео про життя Тараса Шевченко «Як Тарас Шевченко став зіркою».

Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став могутнім джерелом національної свідомості, символом України. Шевченко першим з українських літераторів піднявся на відкриту боротьбу з Російською імперією, з тоталітаризмом, утвердив політичний ідеал націонал-демократії. Шевченкові, як нікому зі світових письменників до нього, вдалося виразити багатий внутрішній світ простої людини. Він максимально наблизив авторську літературу до народу, який визнав його своїм поетом і речником. Шевченко зробив найбільше для утвердження української літературної мови; він підніс українську мову до рівня найрозвинутіших мов світу.

Вчитель : Смоляр І.В., Котелянець І.І.