Розвиток української держави зумовлює необхідність виховання нового типу особистості з високим рівнем духовності і культури, спроможної самостійно приймати нестандартні рішення, здійснювати вільний вибір, творчо мислити, гнучко реагувати на зміни обставин і самій їх творити.

Гурткова робота – сприятливий простір творчого та особистісного вдосконалення ліцеїстів, розвитку їх здібностей, реалізації  можливостей та  прагнень.

Головна особливість творчої особистості – потреба у творчості, яка стає життєвою необхідністю. Треба тільки своєчасно виявити творчі здібності, зосередити увагу на їх розвитку, застерегти їх від згасання.

Карантин не став на заваді вихованцям, які прагнуть до творчої діяльності у вільний час від дистанційного навчання та онлайн-тренувань. Гуртківці продовжують вдосконалювати свої вміння й навички, розвивати творчий потенціал.

Звичайно, виконання домашніх завдань, які щоденно надходять в онлайн-режимі, вимагає самостійності, посидючості, відповідальності та витрат енергії, емоцій і часу. Тому керівники гуртків мають за мету розвантажити вихованців, зацікавити у новому форматі, дати можливість пофантазувати і попрацювати творчо.

Протягом квітня керівниками гуртків (вишивки «Вишиванка», театрального «Театральними стежками України») були проведені веб-заняття спрямовані на розвиток творчого потенціалу та креативності здобувачів освіти.

Заняття в театральному гуртку – це той “сценічний” майданчик, де не тільки викладаються знання, а й розкриваються, формуються та реалізуються особистісні якості вихованців. Під час веб-занять гуртківці в доступній формі ознайомилися з історією театрального мистецтва, засвоїли елементарні принципи акторського аналізу драматичного твору, ознайомилися з особливостями різних театральних жанрів, життям і творчою діяльністю видатних драматургів різних епох.

Використовувалися дані посилання:
1. Історія театру – About culture – Google Sites
sites.google.com › site › home › teatr › istoria-teatru

2. Сучасна українська драматургія: terra incognita українського… vsiknygy.net.ua › analyst

3. 50 цікавих і дивовижних фактів про театри світу tsikavi-fakty.com.ua › 50-tsikavyh-i-dyvovyzhnyh-fakt…

Вишивка – це своєрідний вид мистецтва, якому більше трьох тисяч років, а він і зараз не втратив магії майстерності.

Проведення виставки вишитих робіт в ліцеї, стало вже доброю традицією і карантин не став на заваді.

Ліцеїсти готували роботи до виставки, а під час карантину із задоволенням продовжують роботу над творчими завданнями.            Тож запрошуємо відвідати віртуальну виставку робіт.

О.В. Литвиненко, К.Ф. Войтенко, керівники гуртків