Щороку 21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Це значуще свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.
Духовні надбання кожного етносу зберігають і передають із покоління в покоління рідну мову, мудрість, культуру, традиції та обряди.Українська держава прагне створити належні умови для задоволення освітніх потреб представників усіх етносів з метою збереження власної етнічної самобутності, невичерпного розмаїття різних мов і національно – культурних надбань.
На відзначення Міжнародного дня рідної мови у Комунальному закладі Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту» вчителі-філологи провели низку заходів, мета яких плекати українську ідентичність, розвивати ініціативність ліцеїстів, емоційний інтелект, вміння працювати в команді, творчість.
Носієм національної духовності народу є мова – одне із багатьох див створених людьми. До Міжнародного дня рідної мови вчитель Корнійчук О.С. організувала та провела із ліцеїстами І курсу мовознавчий колаж «Магія рідного слова». Учасники познайомились із історією походження слів, організували пізнавальну хвилинку-цікавинку та конкурси. Епіграфом свята були слова «Рідна мова – це невід’ємна частина Батьківщини, голос народу й чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші струни людської душі».
Для ліцеїстів ІІ курсу цікавинкою стала прем’єра української книги. А саме книг, які стали основою сучасних фільмів. Завдячуючи українським кінематографістам вийшли на великий екран наступні екранізації творів: «Захар Беркут» І. Франка, «Заборонені» В. Стуса, «Крути 1819» К. Тур-Коновалова… Екранізація книг перетворилась на справжнє свято для книголюбів.
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови вчитель української мови і літератури Черненко О. В. організувала та провела із ліцеїстами І курсу мовознавчий гравікон «Рідна мова – наш коштовний скарб». Завзято, весело змагаючись під час виконання різноманітних завдань, ліцеїсти пригорнулись ще раз до невичерпного скарбу – мови нашого народу, її надзвичайно багатого, різнобарвного словникового складу , зразків усної народної творчості – приказок, скоромовок, загадок, пісень.
Для ліцеїстів ІІІ курсу вчителем Черненко О. В. було організовано і проведено онлайн мовознавчі перегони «Багатогранна мова» – захід, що дав змогу ліцеїстам у формі змагань один з одним перевірити свої знання з української мови та літератури, ерудицію і винахідливість, отримуючи нову для себе інформацію про надзвичайно багатий, різнобарвний словниковий склад нашої мови.
До Міжнародного дня рідної мови вчителем Виноградовою С.А. було проведено цікаву мовну онлайн вікторину “Хай наше слово не вмирає…”. Ліцеїстам другого та четвертого курсів було запропоновано на конкурсній основі перевірити свої знання з української мови в цікавій ігровій формі. Мовна онлайн вікторина складалася із завдань з фразеології, лексикології, завдань творчого характеру (скласти сенкан, акровірш та інші). Усі завдання вікторини об’єднані темою любові до рідного слова, містять уривки з найкращих поезій про рідну мову відомих українських поетів.
Українська поетеса Ліна Костенко влучно відмітила: «Нації вмирають не від інфаркту, спочатку їм відбирає мову». Знати, берегти рідну мову – це обов’язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.
Любіть і поважайте свою рідну мову!