Говорячи про здоров’я, ми часто маємо на увазі тільки фізичне, не враховуючи психічне благополуччя, яке є невід’ємною його частиною. Враховуючи сучасні реалії, збереження психологічного здоров’я набуло ще більшого значення, особливо для підростаючого покоління.

З метою ознайомлення здобувачів освіти з поняттям «психічне здоров’я», сприяти формуванню ціннісного ставлення до свого здоров’я, створення сприятливого психологічного мікроклімату серед ліцеїстів та подолання негативних емоційних станів, психологічною службою ліцею в період з 20.03 по 24.03.2023р. проведено тиждень «На варті психологічного здоров’я!».

Для здобувачів освіти організовано різнопланову загальноліцейську акцію  «Кроки до психологічного здоров’я». Під час заходу в інтерактивній читальні ліцею було розташовано куточки різного спрямування, які символізували 6 кроків до психологічного здоров’я. Крок 1 – самоаналіз, де ліцеїсти визначали свій настрій, обравши метелика відповідного кольору та прикріпивши до «квітки настрою». Крок 2  – антистрес та релаксація, метою якого є зняти напругу за допомогою тактильного відчуття, тим самим звільняючись від негативних емоційних станів. Крок 3 – самопізнання, де за допомогою швидких тестів, колесу балансу та метафоричних карт, кожний мав можливість пізнати себе краще. Крок 4 – саморозвиток, насичений логічними завданнями та головоломками. Крок 5 – мотиваційний, метою якого є навчити зрозуміти та знайти свій стимул у житті. Та крок 6 – планування, де кожний мав змогу створити власну «карту бажань», тим самим даючи собі  установку та перспективу на майбутнє. Також ліцеїсти обирали свої «кульки щастя», лопаючи які, вони звільнялись від негативних переживань та отримували позитивну мотивацію у вигляді передбачення.

Щоб з’ясувати негативні аспекти стресу, психоемоційного напруження та розвивати вміння знаходити шляхи подолання стресових ситуацій, для здобувачів освіти проведено арт-заняття «Моє ментальне здоров’я» та тренінгове заняття «Запрошуємо до гарного самопочуття».  Практичним психологом разом з вчителем географії був проведений інтегрований урок «Подорож, як засіб відновлення своїх життєвих ресурсів», під час якого ліцеїсти дізнались про психологічні особливості подорожі та здійснили віртуальну екскурсію містами України. Для аналізу емоційних станів у ліцеїстів, створено та проведено онлайн-тестування «Ваше психічне здоров’я».

Щоб максимально залучити всіх вихованців, особливо тих, хто навчається дистанційно, та їх батьків, на сторінках психологічної служби в соціальних мережах створено та висвітлено веб-квест «Кроки до психічного здоров’я» та віртуальну інформаційну дошку на платформі Padlet, де розміщено багато цікавої та корисної інформації з даного питання.

Червоною ниткою, яка об’єднала всі заходи став вислів: «Сонце на небі – це добре, але сонце в душі – важливіше. Бережіть своє сонце!»

Підготували: Галина Шевченко, практичний психолог,  Леся Абдуліна, педагог соціальний