Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”

                                                                                            Панас Мирний

Мова – душа нації, її генетичний код, а писемність – найістотніше знаряддя культури, яке у просторі і часі розширює функціювання мови. Тож до свята долучилась уся ліцейська родина .

Вчитель-філолог Корнійчук О.С. разом із ліцеїстами 1- 4 курсів протягом тижня перетворили кабінет зарубіжної літератури у Світлицю для теплих та пізнавальних зустрічей з літературною українською мовою. Поціновувачі рідного слова мали змогу відвідати експрес-уроки «Мовні смаколики»,створювати власноруч лепбуки «Рідна мова на подіумі», писати вірші-сенкани, організували святковий квест «Мово українська, мово солов’їна». Також працювали над проектною роботою «Цитита тижня» та наголосили, що нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу — скарбом, що передається від покоління до покоління. Це те, що об’єднує минуле й прийдешнє. Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, рідна мова – це національна гордість, яка сприяє формуванню патріотизму, спонукає чесно і самовіддано працювати задля держави,  пробуджує найкращі людські якості.

Ліцеїсти написали роздуми  « Значення рідної мови в моєму житті» та оформили їх у вигляді серця.

 Рідна мова, як і все дорогоцінне у світі, потребує дбайливого догляду і вірної любові.

  Пижова Валерія

Українська мова є моєю рідною мовою. Вона зі мною з дитинста. Нею я розмовляю, думаю, мрію. 

 Черепенчук Анна

Кожна свідома нація повинна мати державну мову. Це її основа, її стержень.

Коцур Ігор

Я люблю українську мову, бо це мова моїх батьків, друзів, і врешті моєї країни.

 Шимановський Назар

Саме мова і здатність спілкуватися робить людей ближче один до одного. Тому поки живе мова – живе і сам народ! Спілкуймося українською!

Дорошенко Юрій

Українська мова є мовою українського народу. Отже, вона і тільки вона повинна бути рідною для кожного, хто вважає себе приналежним до української нації.

Грачова Катерина

Для кожної людини її мова – найкраща. Але в українській мові є щось насправді чарівне, щось співуче, ніжне, лагідне. 

 Гордіенко Олександра