Відповідальна поведінка виступає однією з найважливіших категорій соціуму і демонструє здатність людини усвідомлювати свої дії та вчинки, розуміти їх наслідки. Сьогодні чимало злочинів вчиняються неповнолітніми, щороку кількість неповнолітніх злочинців, на жаль зростає. До того ж правопорушниками стають дедалі молодші особи. Багато хто вважає, що неповнолітньому ніщо не загрожує та він зможе уникнути відповідальності.

 Тому з метою попередження та профілактики вчинення злочинних дій та правопорушень для ліцеїстів І-ІV курсу ліцею-інтернату були організовані та проведені години спілкування з елементами тренінгу «Відповідальна поведінка: що потрібно знати». Під час занять ліцеїсти мали змогу ознайомитися з особливостями адміністративного та кримінального права, видами злочинів та причинами вчинення неповнолітніми правопорушень, дізнатися, які є види покарань визначених законом. Кінцевим результатом заняття стало створення колажу «Відповідальна поведінка», що допомогло кожному усвідомити правильність власних дій в тій чи іншій ситуації.

Заняття пройшли активно та інформативно, ліцеїсти зрозуміли що, кожна людина повинна нести відповідальність за свої вчинки, якщо вона прагне бути творцем свого майбутнього і завжди пам’ятати, що незнання законів не звільняє від відповідальності.

Педагог соціальний: Абдуліна Л.