Правове виховання молоді – обов’язкова умова формуванн яжиттєвої компетентності особистості.  З метою підвищення рівня правової культури ліцеїстів, створення належних умов для набуття ними правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права та обов’язки у нашому закладі з 10 грудня по 16 грудня пройшов Всеукраїнський тиждень права. Так у ліцеї-інтернаті було відзначено всесвітній тиждень прав людини, і учні на практиці засвоїли знання про значення декларації з прав людини і необхідності захисту цих прав.

У рамках Всеукраїнського тижня з  правознавства, з метою підвищення обізнаності підлітків у сфері прав людини, значення прав в житті кожного та механізмів їхзахисту, 11 грудня 2018 року Смоляр Іриною Василівною була організована зустріч ліцеїстів 21 групи  з представником патрульно-постової служби з актуальної  теми «Відповідальність неповнолітніх», учні мали можливість розглянути правові ситуації,  отримати відповіді  на цікаві запитання.

Також у рамках тижня класними керівниками були організовані та проведені години спілкування «Права людини» для ліцеїстів І – ІV курсів. У бібліотеці ліцею була організована книжкова виставка «Праваі обов’язки,  визначені КонституцієюУкраїни», презентація видань про права людини та інша література на правову тематику.

Ліцеїсти теж мали змогу висвітлити своє бачення даноїтеми, підготувавши стіннівку «Правалюдини»,  малюнки “Я маю право…”. Крім того, вони приймали участь у бліц-опитуванні «Що ми знаємо про свої права та обов’язки?». У рамках Клубу вихідного дня була проведена інтелектуально-пізнавальна вікторина «Язнаю і поважаю свою Батьківщину».

Колектив ліцею-інтернату розуміє, що сьогодні педагог – основна особа, яка проводить просвітницьку, діагностичну та корекційну роботу з дітьми. Саме в підлітковому віці інтенсивно розвиваються моральні почуття, засвоюються норми і правила поведінки, формуються риси характеру, починають складатися взаємини зі старшими і ровесниками. Тому серед пріоритетних завдань навчального закладу – виховання активної, життєрадісної, творчої особистості з розвиненим почуттям відповідальності, гідності людини, яка любить і шанує батьків, свою родину, Батьківщину.

Ольга Миколаївна Федюк, вихователь 

Ірина Василівна Смоляр,вчитель