-Добрий день, шановні учні! Сподіваюсь, що сьогодні на уроці на нас чекає і успіх, і радість, ви зможете продемонструвати свою обдарованість і кмітливість. Саме з таких слів починається урок у нашому закладі. Але все ж дуже цікаво зазирнути і подивитися, що саме відбувається під час самого уроку.

Цього року оновлений кабінет інформатики знов гостинно зустрів ліцеїстів І курсу у своїх стінах. Двічі на тиждень учні сідають за ліцейські столи і продовжують вивчати основи комп’ютерної грамотності та знайомитися з інформаційними технологіями. Вже на перших уроках вчитель інформатики Жихарєва Тетяна Василівна намагається створити атмосферу свята та гри, що дає змогу  підтримати інтерес до предмета та сформувати компетенції для подальшої роботи за ПК.

19 вересня для ліцеїстів 12 та 13 груп уроки з інформатики пройшли під гаслом: Посміхайтеся! Сьогодні День народження смайлика! 🙂. Щороку цього дня Інтернет-суспільство відзначає незвичайне свято – день народження електронного смайлика, посмішки, якими обмінюються мільйони людей в усьому світі. Тому під час уроку ліцеїсти мали змогу ознайомиться з історією створення смайлика та спробували самостійно відтворити цього чудового Інтернет-героя.

Багато хто з нас вже не уявляє спілкування на просторах Інтернету без цих звичних усміхнених дужок. Але чи відома вам історія виникнення смайлика? 

У далекому 1982 році професор Скотт Фалман запропонував впровадити в електронну переписку знак, за допомогою якого люди змогли б краще виражати емоції. Так і з’явився смайлик, що в перекладі з англійської “smile” означає “посмішка”.

Вперше жовту усміхнену пику намалював американський художник Харві Болл (Harvey Ball). Представники компанії of America вирішили підняти «бойовий дух» своїх співробітників, тобто «змусити» службовців посміхатися щоразу, коли вони зустрічаються з клієнтами, підходять до телефону або працюють з документами.

Чи відомо вам  хто придумав смайл? Природа! Яскравим доказом цього служить невеликий павучок (лат. Theridion grallator), що мешкає на гавайських островах. На його черевці зображений малюнок, дуже схожий на усміхнене обличчя людини.

За понад 35 років свого існування «смайлик» став незмінним атрибутом електронного спілкування, і багато хто вже не можє уявити, як можна було б без нього обходитися. І, звичайно ж, за цей час з’явилося безліч «смайликів», які несуть різне смислове і емоційне забарвлення.

До святкування  приєдналася практичний психолог Барна Лілія Василівна,  яка акцентувала увагу ліцеїстів саме на емоційному стані групи і запропонувала надати відповіді до анкети у вигляді смайликів. Будемо сподіватися на гарні результати. 

Але ми підведемо підсумки нашого уроку-свята. Смайлик, безсумнівно, – чудовий винахід, який допомагає краще передати емоційне забарвлення текстового повідомлення. Іноді саме ці кілька закорючок змушують нас посміхатися, сумувати, сміятися. Звичайно, живе спілкування завжди краще, але буває так, що людина далеко від нас, і тоді на допомогу приходить Інтернет, смс-повідомлення, і смайлики серед набору літер нагадують нам про реальні усмішки рідних і близьких нам людей! 

Думаємо, що ми в силі кожен день зробити більш радісним і почати потрібно з себе. Посміхнись близькій людині або просто перехожому, можливо саме ця посмішка підніме комусь настрій. Й якщо ви хочете, щоб життя посміхалося вам, подаруйте йому спочатку свій гарний настрій.

І пам’ятайте! Щоб насупитися, потрібно задіяти 72 м’язи, а щоб посміхнутися лише 14! 🙂 😉