ХХ століття увійшло в історію української літератури як століття поезії. У читацькій пам’яті лишаються не окремі рядки чи навіть вірші, а постаті поетів, і одними з найяскравіших є поети-шістдесятники – Д. Павличко, М. Вінграновський, І. Драч, В. Симоненко. На чолі цієї невеликої когорти ми бачимо постать жінки – Ліни Костенко, яка стала символом честі і відваги.

19 березня легендарній українській письменниці та поетесі Ліні Костенко виповнився 91 рік.

Ліна Костенко є видатною сучасною українською поетесою, своїм життям і творчістю вона засвідчує несхитну мужність, палку любов до України. Вона — одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито.

Ліна Костенко — лауреат престижних премій, зокрема — Міжнародної літературно-мистецької премії імені Олени Теліги (2000), Міжнародної премії Фонду Омеляна і Тетяни Антоновичів, премії імені Франческо Петрарки, якою відзначено її книжку «Ілюстрації» (в перекладі італійською мовою, 1994). У 1998 р. у Торонто   Л. Костенко здобула найвищу відзнаку Світового конгресу українців — медаль Святого Володимира.

До дня народження Ліни Костенко вчителі-філологи ліцею Черненко Олена Володимирівна і Корнійчук Олена Сергіївна провели для ліцеїстів груп 21 і 32 мистецьку вітальню “Душа тисячоліть шукає себе в слові”, присвячену життю та творчості поетеси.  Під час цього заходу ліцеїсти збагатили свої знання  про Ліну Костенко, переглянувши відеофільм  «Письменниця, що мріяла стати льотчицею: 5 цікавих фактів про Ліну Костенко», і  поринули в дивовижно яскравий світ художнього слова цієї видатної української мисткині, слухаючи вірші у майстерному виконанні відомих діячів української культури. А такі ліцеїсти, як:  Вербіцький Д., Веряскіна Є., Паюк Р., Обараз Н., Осадчий І., Грачова К., Чернях Р. – запропонували власне декламування поезій Ліни Костенко, чари слів яких  найбільше вразили їхні серця.

Ліна Костенко — справжній майстер художнього слова. ЇЇ поезія — це приклад самовідданого і шляхетного служіння народові. Вона пробуджує почуття добра і справедливості, творить у людині людину, по — філософськи осмислює зміст життєвих проблем.

Вагомим акордом мистецької вітальні була і робота арт-майстерні: ліцеїсти групи 21 Сіроткіна К., Борисенко В., Іванчук Д. і ліцеїсти групи 32 Тимченко С., Грачова К., Никоненко А., Полякова Д., Полторак С. створили привітальні проєкти-стіннівки «Цікаві грані життя і творчості Ліни Костенко» і «Ліна Костенко. Поетеса епохи», які розмістили на І поверсі у вхідному холі ліцею, аби ще раз привернути увагу усіх вихованців і працівників закладу до особистості і поетичного слова однієї з найяскравіших представників сучасної поезії, живої легенди – Ліни Василівни Костенко.

Вслухайтесь у Слово Поета, серцем доторкніться його чар, вдумайтесь у глибокий зміст – і вам відкриється багато таємниць, життєвих і поетичних.

Статтю підготували Черненко Олена Володимирівна і Корнійчук Олена Сергіївна.