Сучасний світ складний. Важливо не лише дати знання дітям, а й навчити користуватися ними. Знання та вміння, взаємопов’язані з ціннісними орієнтирами учня, формують його життєві компетентності, потрібні для успішної самореалізації в житті, навчанні та праці. Однією з ключових компетентностей Нової української школи є спілкування державною мовою, тобто українською мовою. Це вміння усно і письмово висловлювати й тлумачити поняття, думки, почуття, погляди, факти, здатність реагувати мовними засобами на увесь спектр соціальних і культурних явищ, усвідомлення ролі ефективного спілкування. Маємо на меті плекати українську ідентичність, розвивати ініціативність дітей, емоційний інтелект, вміння працювати в команді, творчість.

Напередодні Дня української писемності та мови 4 листопада 2019 року у Комунальному закладі Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту» стартував Тиждень української мови та літератури, який підготували вчителі Виноградова Світлана Анатоліївна та Черненко Олена Володимирівна.

Тиждень відкрився мовознавчою афішею «Вивчай! Знай! Рідну мову люби, поважай!» і книжковим дефіле «Мово моя солов’їна». Відомо, що мова народу є найгеніальнішим наслідком матеріальної і духовної діяльності багатьох поколінь, а кожне створене слово — це символ сформованої ідеї, витвореної у великих зусиллях людини проникнути у світ природи, у саму себе. Прилучення дитини до рідної мови — це входження її в суспільство, підключення до колективного розуму. Мова — явище суспільне. Суспільство здорове, життєздатне, коли воно складається з громадян, патріотів своєї землі. Патріотизм починається зі ставлення до своєї мови.

У рамках Тижня української мови в ліцеї було проведено низку цікавих заходів. Зокрема, 4 листопада на уроках української літератури відбулася презентація лепбуків з теми «Театр «корифеїв». Ліцеїсти 31 та 32 груп творчо опрацювали зазначену тему й презентували цей досвід у вигляді невеличких саморобних яскравих книжечок під керівництвом вчителя української мови й літератури Виноградової С.А.

5 листопада ліцеїсти 31 групи брали участь в  інтелектуальній лінгвістичній грі «Ідентифікація слова». Захід було організовано вчителем Виноградовою С.А. Щоб донести до дітей дивовижну красу і загадкову, чарівливу вибагливість і складність нашої мови, щоб озброїти їх необхідним мінімумом інформації про мову та її закони для компетентного мововживання і сміливої мовотворчості, вчителі-словесники дбайливо витворюють власний спектр методичних прийомів, доповнюють оригінальними новаціями традиційну палітру методів, що за умов їхнього широкого практикування під час вивчення рідної мови дає змогу підтримувати високий тонус дитячої уваги на уроці. Гра враховує вікові та індивідуальні особливості учнів, у яскраві тони забарвлює емоційне тло уроку, формує пізнавальну самостійність, активність дітей, розвиває критичне мислення.

6 листопада вчитель української мови і літератури Черненко О.В. разом із вчителем історії Смоляр І.В. провели захід «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів…». У цій літературно-історичній композиції, присвяченій Дню визволення міста Києва, взяли участь  ліцеїсти  21 групи.

Кожного року, 9 листопада, в Україні відзначають День української писемності та мови. Офіційним святом цей день став у 1997 році. Це день вшанування  пам’яті Нестора Літописця. 7 листопада для ліцеїстів І та ІІ курсу відбувся мовно-літературний брейн-ринг «Відчуй смак української мови!», приурочений до Дня української писемності та мови. Захід розпочався літературно-мистецьким вступом, який підготували ліцеїсти І курсу. Далі дійство  продовжилося мовно-літературними змаганнями команд І та ІІ курсу. Це був конкурс, де діти змогли продемонструвати свої знання з української мови  та літератури, ерудицію та винахідливість. Переможцями брейн-рингу стали ліцеїсти ІІ курсу: Черепенчук Анна, Чубата Аделіна, Сірант Анна, Поштар Анна, Дорошенко Юрій, Дзюба Поліна, Коцур Ігор (капітан команди).  Організували це свято для дітей вчителі Черненко О.В. та Виноградова С.А.

7 листопада також  ліцеїсти  І та ІІ курсу відвідали з екскурсією Міську центральну дитячу бібліотеку, де вони приєдналися до святкового заходу «По світу її як святиню нестиму», приуроченого до Дня української писемності. Також під час цієї екскурсії діти мали зустріч з білоцерківським поетом, гумористом В.І.Дідківським. Автор читав свої твори, спілкувався з дітьми. Захід пройшов цікаво, пізнавально, весело.

8 листопада, напередодні Дня української писемності та мови,  усі охочі ліцеїсти І –ІV курсів та вчителі нашого закладу разом із тисячами прихильників української мови взяли участь у традиційному Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності.

Також 8 листопада відбулася конкурсна програма «Мовознавство для допитливих», під час якої звучали вірші про мову, прислів’я та приказки, український гумор, а команди ліцеїстів 21 групи змагалися між собою, демонструючи свої знання з української мови  та літератури та отримуючи нову для себе інформацію про надзвичайно багатий, різнобарвний словниковий склад нашої мови. Захід провела Черненко О. В..

Протягом всього тижня ліцеїсти були залучені до цікавої  спільної діяльності, що сприяла їхній соціалізації та успішному перейманню суспільного досвіду. Широко застосовувались методи роботи вчителів, засновані на співпраці (ігри, дослідницькі проєкти, групові завдання та ін.), умінні працювати з іншими на результат. Ключовим  виховним елементом був приклад учителя, який покликаний зацікавити дітей. Адже метою освіти є різнобічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка усвідомлює себе громадянином України.