На сучасному етапі українського державотворення надзвичайно актуальною є проблема виховання у молодого покоління патріотичних почуттів, активної громадянської позиції, сприяння усвідомленню здобувачами освіти свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей.

Патріотизм є нагальною потребою держави, якій необхідні національно свідомі громадяни, здатні забезпечити країні гідне місце в цивілізованому світі. З цією метою, з 11 по 17 жовтня 2021 року в ліцеї-інтернаті був організований та проведений  тиждень діяльності творчої групи вихователів «Від родинного джерела до громадянського становлення» під гаслом «Плекаємо патріотів України».

Тиждень був насичений цікавими та змістовними заходами, серед яких  конкурс стінних газет «30 років – ми нащадки козаків», бесіда «Покрова – свято козацьке», майстер-клас з виготовлення панно «Всім серцем люблю Україну свою».

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Знання історії та культури свого народу необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій в сьогоденні. Проведення години спілкування «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення», історичної подорожі «Тих днів не згасне  слава» та патріотичного квесту «Пропала булава» поглибили знання ліцеїстів про історію та традиції українського народу.

Уже традиційним у закладі стало проведення для ліцеїстів І курсу екскурсії до української світлиці «Дорогами спадщини». Вихованці з цікавістю слухали розповідь про звичаї, традиції, обряди українського народу, а також про історію створення музею у нашому закладі.

У рамках Клубу вихідного дня для мешканців гуртожитку були проведені інтелектуальні ігри «Козацькому роду нема переводу», «Моя країна – Україна».

Проведені заходи ще раз продемонстрували цікавість підростаючого  покоління до славного історичного минулого нашої Батьківщини.

Ольга ФЕДЮК, керівник творчої групи вихователів 

«Від родинного джерела до громадянського становлення»