Ось і завершується  п’ятий тиждень карантину. Ми розуміємо, що карантин – це не канікули, і до цього ставимося серйозно. Освітній процес в ліцеї не зупинився, адже він перелаштований на дистанційний формат. Ми опановуємо нові ресурси разом, спілкуємося, підтримуємо і дійсно сумуємо один за одним.

Попереду святкові дні. Для українців Великдень – це не тільки різнокольорові писанки і смачна паска. Це особливе свято, коли слідують традиціям і вірять у диво.

Однак цього року ми обмежені у особистому відвідуванні різних заходів. Саме тому педагоги ліцею вирішили поділитися корисними ресурсами, щоб діти мали можливість займатися, розважатися, навчатися вдома – провести цей час з користю.

ЧАС ГАДЖЕТІВ та ДЕВАЙСІВ

Пізнавально

Розширяємо горизонти, проводимо дослідження, знаходимо свій потенціал, вчимося новому разом з каналом Відео TED. Ось добірка виступів, які, на нашу думку, будуть для вас пізнавальними та цікавими.

Вчитель хімії – Скоропадська Світлана Олексіївна

Наука

Виявляється, що людське око неабияк еволюціонувало, Цельсій не винаходив шкалу Цельсія, а краплі дощу взагалі є неможливими. Про це та багато іншого можна дізнатися з коротких науково-популярних освітніх відео  ютуб-каналу “Цікава наука”

Вчитель фізики – Гетьман Василь Григорович

Подкасти

Сприймаємо інформацію на слух, непогано знаємо англійську мову,  хочемо її підівчити. Ось добірка цікавих подкастів англійською саме для вас. Story Pirates (Історія піратів), Hero Hotel (Герой готелю), Brains On! (Увімкни мозок!)

Вчитель англійської мови – Фіялко Олена Петрівна

Стрими

Якщо ви дуже любите тваринок, то можна поспостерігати за стримами різних зоопарків. Запрошую до зоопарку міста Цинциннаті, штат Огайо, який кожен день у Facebook влаштовує “Домашнє сафарі”The San Diego Zoo, Houston Zoo , Monterey Aquarium

Вчитель біології – Волик Галина Павлівна

Лайфаки

Математика – справді чарівна наука!  Щоб зробити цей предмет більш зрозумілим, його можна розглянути як іноземну мову, який вам потрібно вивчити. В цьому випадку цифри можна порівняти зі словами. Тому кілька доказів того, що математика може стати в нагоді в житті.  Проєктні роботи:  «Лайфаки з математики», «Геоматрія +…», «Математична дійсність»

Вчитель математики – Усова Алла Анатоліївна

Історія

Українські письменники Дмитро і Віталій Капранови створили “Канал імені Т. Г. Шевченка”, де цікаво розповідають про історію нашої країни. Але найпопулярнішим з їхніх роликів є  “Історія України за 10 хвилин”, який менше ніж за місяць набрав пів мільйона переглядів.

Вчителі історії та правознавства – Смоляр Ірина Василівна, Стешин Василь Константинович

Книги

Підлітковий вік здебільшого виявляється складним періодом для дітей. Швидкі зміни, що відбуваються з тілом і душею, нові виклики, необхідність самовизначення, часто нерозуміння батьків. Книжка, що вчасно потрапить до рук, може дуже полегшити життя і дітям, і батькам. Ось дев’ять творів українською мовою підліткової прози, а також перша в Україні онлайн-бібліотека аудіо-книг Слухай.

Рекомендація для батьків: прочитайте самі, перш ніж дати книжку дитині, – дізнаєтеся багато нового.

Вчителі української мови та літератури – Черненко Олена Володимирівна, Віноградова Світлана Анатоліївна

3D-тури

Якщо хочеться подорожувати, а можливості немає, є Інтернет і 3D-екскурсії в дуже хорошій якості. Можна подорожувати, як Україною, так і за кордоном. Компанія “Google” спільно з Міністерством культури України зробили віртуальний туру музеями України просто неба. 

Вчитель географії – Котелянець Ірина Іванівна

Руханка

Гарними звичками є заняття фізичними вправами. На час карантину спортивні майданчики та фітнес-зали закриті. Уроки фізкультури – онлайн. Ввеселі танцювальні вправи для дуже енергійних на англомовному ютуб-каналі “GoNoodle | Get Moving”

Вчителі фізичної культури – Федюк Еліна Валеріївна, Дугіна Тетяна Григорівна

Платформа

Дистанційний формат навчання це різноманіття навчальних ресурсів та платформ. Пам’ятаємо, що карантин – не привід пропускати навчання, тож користуйтеся онлайн системою дистанційної підтримки навчання у школах, ліцеях та гімназіях України.

Заступник директора з навчальної роботи – Мазуркевич Тетяна Василівна та методист навчальної служби – Олійник Олександр Борисович

І курс,    ІІ курс ,    ІІІ курсІУ курс , ЗНО

Кінозал

Перше, що спадає на думку, – проводити карантинні вечори в колі рідних за переглядом фільмів. Наприклад, це можна зробити на новому українському сервісі Takflix. Дивитися українські та іноземні фільми, як і раніше, можна на сервісі Megogo. Крім того, дехто з Vежі радить непоганий український серіал про підлітковий булінг “Перші ластівки”, або ж підбірку 10 найкращих телевізійних екранізацій десятиліття від Literary Hub. 

Вчитель інформатики – Жихарєва Тетяна Василівна

ЧАС без ГАДЖЕТІВ та ДЕВАЙСІВ

Смачно

Зараз у Мережі можна знайти безліч рецептів різних страв. Як варіант – можете провести кулінарний майстер-клас з приготування мафінів. Вам буде цікаво не лише готувати цю смачну випічку до чаю, а й прикрашати її. Як саме готувати мафіни.

Вчитель трудового навчання – Войтенко Катерина Феодосіївна

Стратегічно

Карантин – нагода обмежити себе і у використанні соцмереж, здійснити такий собі детокс від фейсбуків та інстаграмів та пограти в старі-добрі офлайн-ігри, наприклад: морський бій, шахи, шашки чи доміно. Це все можна легко купити у численних інтернет-магазинах.

Вчитель захисту Вітчизни – Грицай Анатолій Терентійович

Творче

Майстер-класів з малюванням, але малювати можна як правою, так і лівою рукою; писати, але справа наліво. Техніка малювання зентангл і дудлинг – це знахідка для тих, хто вміє малювати лише каракулі. Задіюємо і розвиваємо власну фантазію та уяву!

Вчитель мистецтва – Корнійчук Олена Сергіївна

Наприкінці хочеться додати, що наш ліцей – це не тільки навчальний заклад, де діти отримують знання та спортивні здобутки. Ліцей – це колектив, в якому протікає більша частина життя дитини, де є місце для свят, спектаклів і конкурсів, походів і екскурсій. Нехай сьогодні це може відбуватися лише онлайн, але все ж таки може відбуватися.

Тож бажаємо всім яскраво організовувати простір і час вдома під час Великодніх свят!