«Захист України» – предмет особливий. У ньому поєднані не тільки знання історії народу, героїчні, славні традиції минулого, але й військово-фізичне виховання ліцеїстів. Національно-патріотичне та громадянське виховання учнів – основа цієї навчальної дисципліни.

На уроках «Захисту України» учні знайомляться із специфікою військової праці, готуються до виконання обов’язків солдата, дізнаються про особливості служби в Збройних Силах України, виховують в собі якості, необхідні майбутньому воїнові.

У своїй професійній діяльності на уроках «Захисту України» Шуригін Віктор Олександрович намагається сформувати у ліцеїстів почуття патріотизму, акцентуючи особливу увагу на підготовку юнаків у теоретичному, практичному, фізичному і психологічному плані до майбутньої військової діяльності.

З перших навчальних занять вчителем доводиться до відома учнів 10-11-х класів вимоги Конституції України, інших законів України, статутів Збройних сил України щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її держаних символів, що дає змогу донести до свідомості кожного старшокласника, що він є патріотом України, майбутнім захисником Вітчизни.

Адже патріотизм для українського народу є найбільшою цінністю. Патріотизм – це одна з найголовніших людських якостей, закріплених віками й тисячоліттями. У патріотично налаштованого громадянина завжди знайдеться сила волі й бажання перемогти. Це моральний фундамент особистого самовиховання.

Програма предмета «Захист України» дозволяє під час вивчення кожної теми використовувати матеріали із життя воїнів у мирний час і пропагувати приклади героїчного сьогодення збройних сил.

На заняттях з вогневої підготовки надається можливість показати переваги нашої стрілецької зброї. Вивчення військової присяги дозволяє розкрити важливі вимоги до морально-бойових якостей воїнів, формує почуття національної гордості за Збройні сили України, за Батьківщину.

Набуті в процесі викладання предмета початкові військові знання та навички визначатимуть рівень спроможності виконання конституційного обов’язку громадянином України щодо захисту УКРАЇНИ.

Детальніше ознайомитися з презентацією діяльності вчителя Шуригіна Віктора Олександровича можна на сторінці нашого сайту ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ за посиланням >>>