Можливість отримати будь-яку інформацію не виходячи з дому – зараз це не фантастика, а реальність. І це стало можливим завдяки Інтернету. Крім того, що Інтернет дозволяє знайти потрібну інформацію, мережа значно розширює коло спілкування. І це стало можливим завдяки онлайн чатам, форумам, соціальним мережам та іншим подібним платформам.

Давайте замислюємося і спробуємо дати відповідь на наступні запитання. Як багато часу ми проводимо в мережі Інтернет, підчиняючи своє життя інтернет спільнотам? Наскільки активно репостимо інформацію, не перевіряючи її достовірність? І частіше всього разом з файлом завантажуємо на ПК віруси, а потім активно шукаємо допомоги на чатах і форумах?

Висновок: Інтернет – це велика кількість плюсів і один жирний мінус. ІНТЕРНЕТ Є НЕБЕЗПЕЧНИМ!

Кожного року у нашому закладі проводяться низка заходів, спрямованих на пропедевтику та запобігання наслідків проблеми. Це і тиждень Безпечного інтернету, і день мобільного зв’язку, і різноманітні заходи з культури онлайн спілкування, заради своєї безпеки. Однак ця проблематика в умовах дистанційного навчання стає більш актуальною.

Цього тижня для того, щоб дізнатися більше про підводні камінці і хитрощі веб павутини, ліцеїсти І-ІІІ курсу взяли участь у інтернет-конкурсі «Безпечний Інтернет 2.0».

Інтернет-конкурс на платформі «На УРОК» – це актуальні питання, відповіді на які здатні неабияк полегшити життя. І це без перебільшень! Всі завдання конкурсу пов’язані з реальними ситуаціями, до того ж вони доповнені яскравими зображеннями і відеоматеріалами.

В основі завдань — не шкільна програма з інформатики, а цікаві та важливі питання, з якими стикається кожна дитина, коли користується комп’ютером, планшетом, смартфоном та виходить в інтернет. А головне, конкурсне випробування визначає дієві правила поведінки в мережі, які допоможуть уникнути будь-яких небезпек.

Учасники інтернет-конкурсу отримали нагороди – дипломи I, II і III ступенів або сертифікати.

Бриндзя Даніела, Дяченко Владислав, Прищепа Кристина, Вєлієв Тамірлан, Буткевич Вероніка, Тіт Марія, Нечипоренко Богдан, Стецюк Ярослав, Смірнов Олександр, Положенцева Анна, Павловська Олександра, Кулик Настя, Пєнзарєва Анастасія, Вільховенко Дмитро, Мацькевич Юля – стали переможцями конкурсу та отримали диплом І ступеня.

Говорячи про правила, ми маємо на увазі перелік обмежень і заборон, які нудно читати навіть дорослим. Однак, цей конкурс допомагає сформувати інформаційну грамотність в ігровому форматі і зрозуміти доцільність заборон та обмежень.

Наостанок відеонарезка-жарт про спробу проходження конкурсу