Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців і громадян України інших національностей упродовж 1939–1945 років. Усвідомлюючи величезну ціну, якою завойовано мирне життя, ми низько схиляємо голови перед священною пам’яттю тих, чиї імена золотими літерами вписані у героїчний літопис нашої Батьківщини.

У Другій світовій війні Україні випала героїчна і разом з тим трагічна роль. З метою висвітлення «ціни» війни – реальних людських та матеріальних втрат України в результаті Другої світової війни  для здобувачів освіти I-IV курсів 8 травня був реалізований онлайн-проєкт «Пам’ять заради майбутнього» до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом. Вихованці ліцею-інтернату дистанційно долучилися до таких заходів: відобразили подію в малюнках, переглянули фільм «Війна. Український рахунок», декламували вірші та долучилися до майстер-класу «Маки пам’яті». Вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Не забуваємо: той, хто захищає свою землю, завжди перемагає.

Олена Гончаренко, педагог організаторТетяна Мельник, Олена Литвиненко, вихователі