Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Людина живе не в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу.

Зараз країна перебуває в процесі національного та історичного самовизначення, наново осмислює події давнього і недавнього минулого, особливо ті, що стали фатальними, трагічними віхами її історії. Питання про визнання Голодомору актом геноциду є для України дуже гострим. 

Кожного року в  листопаді по всій Україні вшановують пам’ять жертв голодомору 1932-33 років.

Наш обов’язок згадати в цей день, із запізненням у кілька довгих десятиліть, великомучеників нашої історії. Пам’янути і знайти в собі сили пройти за ними дорогою їхнього хресного путі. Не їм це потрібно, а нам. Все, що вони могли сказати світові, вони вже сказали. Тепер наша черга.

Для вихованців ліцею-інтернату 24 листопада класними керівниками проведені години спілкування «Пам’ять серця», приурочені 90-річчю Голодомору-геноциду,  завдяки яким до учнівської молоді вдалось донести одну із найтрагічніших сторінок  історії України. Ліцеїсти пройнялися тим, що немає нічого страшнішого, ніж приречення на голодну смерть мільйонів ні в чому не винних осіб. У рамках Клубу вихідного дня 26, 27 листопада вихователями проведено майстер-клас «Створення квітки Незабудки» та годину спілкування «Чорні сторінки історії».

На блозі інтерактивної читальні діяла  віртуальна виставка тематичної літератури на тему: «Не маємо права забути», транслювалися фрагменти документальних фільмів.

Наш святий обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто не дожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути.

Всі ми повинні для себе чітко зрозуміти – головною, неперехідною цінністю для нас є власна держава. Бо лише здобуття Україною незалежності та демократичний шлях, який ми обрали, є надійною гарантією того, що це ніколи не повториться.

Олена ГОНЧАРЕНКО, педагог-організатор