За майже 25-річну історію спортивного ліцею  вчителі  вперше зіткнулися з такою надскладною ситуацією, коли припинення навчання, внаслідок карантину, триває так довго. Тому педагоги ефективно організували свою роботу із забезпечення дистанційного навчання ліцеїстів та виконання інших організаційних функцій.

В умовах карантинних обмежень навчальна частина залишається в авангарді методичної  роботи та намагається у повному обсязі виконувати всі пункти річного плану.

Однією із яких є семінар «Вплив спорту на всебічний розвиток та навчальні досягнення ліцеїстів у світлі Концепції Нової української школи», який успішно а провели Усова Алла Анатоліївна та Тетяна Василівна Жихарєва.  

Вчителі наголосили на тому, що  спорт виступає не тільки як засіб покращення фізичного розвитку, укріплення здоров’я, розвитку рухових здібностей, а й в  поєднанні із іншими засобами навчання та виховання він сприяє всебічному розвитку людини. В процесі різних досліджень доводиться, що фізичні навантаження здійснюють неабиякий вплив на увагу та пам’ять. Серед основних чинників, що сприяють підвищенню якості розумової активності ліцеїстів є: збільшення можливості природного фізичного розвитку, рухової активності, ефективна організація і методика проведення занять з фізичної культури та спорту.

Впродовж семінару були розкритими такі питання,  як заняття спортом впливають: на підвищення культури ліцеїстів, породжуючи в їх свідомості розумову і фізичну активність щодо розвитку особистості,  на формування потреби щодо систематичних занять спортом, на готовність до раціональної організації рухової діяльності протягом дня, на оволодіння необхідними гігієнічними навичками,  на здобуття системи знань  та компетентностей щодо шляхів збереження і укріплення здоров’я, покращення працездатності, на розуміння сутності спорту, його соціального значення і місця в суспільстві…

Таким чином, педагогом було визначено, що спорт ліцеїстам допомагає у самовизначенні, у формуванні впевненості в собі і в своїх силах, а значить, частка впливу спорту на  всебічний розвиток та навчальні досягнення ліцеїстів у світлі Концепції Нової української школи постійно зростає.

Семінар закінчився, методична робота вчителів продовжується. Попереду нові семінари, нові засідання, нові форми організації, а також нові плани, адже карантин закінчиться і на нас чекають зустрічі з нашими вихованцями.