Вишиванка – національний скарб української спільноти, що несе в собі не лише відголосся минулого, а й уособлює глибокі народні цінності й патріотичну свідомість. У наш час цей елемент одягу набув широкої міжнародної популярності та щовесни вшановується проведенням Всесвітнього дня вишиванки.

Зроби: вдягнись з самого ранку,
Як небо пахне ще зірками,
Ти в українську вишиванку,
Живими шитими шовками.

Микола Шерник

21 травня 2020 року вихователі дистанційно організували та провели для ліцеїстів онлайн-проєкт «Українська вишиванка». Вихованці дізналися цікаві факти про вишиванку з історії та сучасності, долучилися до фотоакції «Україна у вишиванці», а також створили власний макет вишивки «Іменний орнамент» в режимі реального часу. Для першого курсу відбулася тематична вікторина, де кожен зміг перевірити свої знання про традиційний український оберіг. Представниці прекрасної статі ліцею взяли участь у модному онлайн-етнопоказі, під час якого продемонстрували різноманітні вишиті сукні й сорочки, не порушуючи карантинний режим.

Українська вишиванка є унікальною прикрасою з віковою історією, автентичним витвором мистецтва. Радіємо вашій любові до національної святині, адже, згідно з результатами опитування, 85% ліцеїстів мають свою вишиту сорочку.

К. Войтенко, І. Манузіна, вихователі