Кожен з нас у житті може зустріти людину, яка переживає стрес та потребує емоційної підтримки. На жаль, кризові події трапляються постійно, особливо питання стало актуальним в останні роки. До кризових подій відносяться стихійні лиха, нещасні випадки, аварії, катастрофи, збройні конфлікти та пандемії. Вони призводять до соціальних і психологічних наслідків, які порушують нормальний плин нашого життя та підвищують рівень повсякденного стресу. Інколи вони носять особистісний характер і стосуються лише однієї людини, а в інших випадках є масовими і мають негативний вплив на ціле суспільство. Незалежно від масштабу кризових подій, люди, які в них потрапили, можуть мати потребу в отриманні Першої психологічної допомоги. 

Перша психологічна допомога (ППД) – це набір навичок та знань, які можна використовувати для допомоги людям, що перебувають у стані стресу через вплив кризових подій. Також це спосіб допомогти людям відчути спокій, надаючи їм емоційну підтримку.   

Навчитися надавати ППД може кожен. Щоб опанувати навички надання ППД, не потрібно відповідної психологічної освіти. І, найголовніше, такі навички дають можливість піклуватися про свій емоційний стан або людей поруч, що опинилися в кризових подіях, . 

З метою навчити надавати першу психологічну допомогу  10 листопада практичним психологом Шевченко Галиною, для вчителів та вихователів ліцею було проведено семінар-практикум «Екстремальні події: перша допсихологічна допомога постраждалим», на якому працівники  були ознайомлені  з алгоритмом надання даної допомоги, та детально розглянули  дії при різних психологічних станах.

 ППД включає:

  • ненав’язливе надання практичної допомоги та підтримки;
  • оцінку потреб і проблем;
  • надання допомоги у задоволенні нагальних потреб (наприклад, таких як їжа, вода, інформація);
  • вміння вислуховувати людей, але не примушуючи їх говорити;
  • вміння втішити і допомогти людині заспокоїтися;
  • надання допомоги в отриманні інформації, встановленні зв’язку з відповідними службами і структурами соціальної підтримки;
  • захист від подальшої шкоди.

  Шевченко Галина