21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

Рідна мова – це історія народу, його світогляд, світобудова, його культура. Рідна мова – найдивовижніший винахід людства, інструмент збереження й розвитку інтелектуальних і духовних скарбів кожної нації. Нею говорять до нас батьки, звертаються мислителі минулого й сьогодення, нею виголошують закони…

За останні чотири століття українську мову намагались знищити більше 130 разів. Але ми зберегли своє слово. І через свою рідну мову дали всьому світові зрозуміти, що українці – справді велика нація, зі своєю культурою, своїми звичаями і своєю історією, яка сягає глибокої давнини. Українська мова, її багатство і краса, витонченість і мелодійність визнана світом.

З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови вчитель української мови і літератури Черненко О. В. організувала для ліцеїстів І та  ІІІ курсів  інформаційний калейдоскоп  «Серце нації б’ється у слові», під час якого  вони мали можливість послухати історію виникнення свята, пригадати відомості про становлення і розвиток української мови, пізнати цікаві та маловідомі факти про рідну мову, а також пригадати видатних українських митців слова, пригорнутися до щемливих рядків їхніх поезій, що оспівують красу і велич рідного слова.

Крім того, з ліцеїстами І курсу було проведено мовознавчий гравікон «Рідна мова – наш коштовний скарб» – захід, під час якого  учні у формі змагань один з одним перевірили свої знання з української мови  та літератури, продемонстрували свою ерудицію і винахідливість,  отримуючи при цьому нову для себе інформацію про надзвичайно багатий, різнобарвний словниковий склад нашої мови.

Сьогодні в умовах російської агресії для українців рідна мова набула особливого значення як основний носій національних цінностей, знань, які передаються від покоління до покоління. Українська мова стала оберегом, символом єдності, маркером ідентичності, інструментом боротьби для кожного з нас, знаком незламності й сили духу для всього людства. Наша мова є найбагатша в світі, у її словнику налічується більше 200 тисяч слів! Наш обов’язок – добре знати, шанувати і використовувати рідну мову, щоб передати її наступним поколінням.

Плекаймо рідну мову!

                                Олена Черненко, вчитель української мови і літератури