В Україні весна починається Шевченком. Перші березневі дні в нашій країні пов’язані з іменем Великого Кобзаря. У березні він народився. У березні 1840 року вийшов його “Кобзар”, який став книгою книг. У березні він і покинув цей світ. Тому саме в ці дні ми вшановуємо пам’ять Т.Г.Шевченка — великого поета, художника, мислителя та генія українського народу.

9 березня вся українська спільнота відзначила 207-у річницю від дня народження Тараса Шевченка. Світлий образ Великого Кобзаря — безсмертний, як і сам народ, що породив його. Вічно нетлінна творчість геніального сина України жива подихом життя, биттям гарячого людського серця. Безсмертна могутня сила його таланту, проникливість і глибина його думки, мужність і ніжність його лірики, гострота і пристрасність його слова, відвага і пісенність його віршів відзначені самовідданою любов’ю до України, до свого народу.

Ліцеїсти та вчителі ліцею теж долучилися до вшанування пам’яті Кобзаря. Протягом тижня у рамках відзначення роковин від дня народження Кобзаря вчителем   Черненко Оленою Володимирівною для ліцеїстів усіх курсів на уроках української мови і літератури, факультативних заняттях було проведено інформаційні хвилинки, перегляд презентацій, відеофільмів, присвячених українському генієві. Діти розгадували кросворди і ребуси, складали висловлювання про Т.Г.Шевченка.

Про Шевченка написано дуже багато, але є цікаві епізоди з його життя, про які ми ще дуже мало знаємо. Корнійчук Олена Сергіївна організувала із ліцеїстами ІV курсу творчу зустріч “10 невідомих фактів про Т.Г.Шевченка”. Ліцеїстки Дяченко Кароліна та Григор Анна познайомили із цікавими фактами з життя  і творчості Кобзаря.

Для ліцеїстів 31 групи вчителем Черненко Оленою Володимирівною було проведено захід “Тарасової душі криниця”, під час якого ліцеїстів захопила неймовірна круговерть: діти поринули у цікаву подорож сторінками життя і творчості митця. Ліцеїсти переглянули відеофільми, які розширили їхні знання про те, ким був Тарас Шевченко, яку роль відіграв у становленні нашої держави, а також познайомилися з маловідомими фактами з життя безсмертного українського поета. Крім того, ліцеїсти взяли участь у квест-грі, під час якої завзято демонстрували свої знання про життя і творчість Кобзаря, виконуючи різноманітні цікаві завдання. Перемогу вибороли найсильніші — Черепенчук Анна, Пасічник Яна, Чубата Аделіна, а всі учасники заходу вкотре переконалися у величі духу Тараса Шевченка, його пророчих словах.

Вчитель Виноградова Світлана Анатоліївна запропонувала ліцеїстам ІІ та ІV курсів долучитися до поширення творчості видатного поета онлайн, взявши участь у проєкті “Прочитаймо разом Кобзаря”. Ліцеїсти записували відеороботи, в яких декламували рядки з улюблених творів Шевченка. Також ліцеїстам ІV курсу було запропоновано до перегляду фільми “Таємниця генія Шевченка”, “Двісті років самотності”, які дозволяють нам побачити поета як живу людину, а не закам’янілий образ. Ліцеїстам ІІ кусу було проведено віртуальну екскурсію до театру пісочної анімації “Золотий Лев”, де презентовано програму “Жива поезія Шевченка. Освітня пісочна шоу-програма”. У ній поєднані безсмертне слово великого митця та образи, створені з піску руками талановитих художників. Живе сприйняття слова, незабутні враження та емоції переносять глядачів в Україну часів Шевченка. Це цікава мандрівка у світ емоцій, мрій та спогадів через живе слово та образи.

Проходять століття, а геній Шевченка продовжує надихати, єднати і навчати українців у всіх куточках світу. Його твори допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках творів славного сина українського народу. І дорослі, і діти вшановують геніального українського поета, художника, борця за волю, за правду і завжди будуть пам’ятати його заповіти.