Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови. Традиційно в цей день усі українці пишуть Радіодиктант національної єдності. З нагоди цього чудового свята ліцеїсти та вчителі нашого закладу теж долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

Ця традиція існує в ліцеї вже не перший рік поспіль. Взяти участь у заході виявили бажання не лише ліцеїсти та вчителі української мови, а й вчителі інших дисциплін. Адже радіодиктант національної єдності — це не лише про перевірку грамотності, а про ЄДНАННЯ.

Ця акція демонструє цінність української мови, а люди, які його пишуть, своїм прикладом стають мотивацією для інших вчити й поважати рідну мову. Тому радіодиктант є обов’язковим для всіх, хто відчуває себе українцем і патріотом. Бо і сьогодні, попри всю складність ситуації в країні, наша мова та культура розвиваються.

Під час війни як ніколи стало зрозуміло: мова — також наша зброя. Адже ми бачимо, що війна в Україні йде не лише за збереження наших територій, війна йде за збереження нашої ідентичності. А мова є фундаментом цієї ідентичності.

Мова є основою духовного багатства народу та інтелектуального потенціалу, найвагоміше надбання кожної окремої людини і найбільша суспільна цінність. Ми маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших і найкрасивіших мов світу. Всебічна підтримка державної мови, зростання її престижу, зміцнення та розвиток — почесна місія кожного громадянина України.

Вчитель  української мови і літератури Світлана  Виноградова організувала з дітьми святковий флешмоб «Цінуй рідне слово!» Метою цього патріотичного заходу стало не лише вшанувати її Величність Мову, привітати всіх з Днем писемності, а й об’єднати ліцеїстів, яких війна розкидала по всьому світу, навколо рідного слова. До заходу долучилися  Паюк Руслана, Черепенчук Яна, Швець Олександра, Жданкін Костянтин, Фіалко Олександр, Кузьменчук Дмитро, Гайдай Олександра, Головко Ніка, Маценко Артем.

Вітаємо всіх з Днем української писемності! Бажаємо, щоб Материнське Слово було для нас духовним джерелом життя і оберегом. Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо у душі любов до рідного слова!