Найбільше в світі щастя – це коли на всій Землі панує мир, коли всі люди живуть дружно та спокійно, коли рідна земля не здригається від страшних і несамовитих вибухів, не ллються гіркі сльози втрат, коли всі живуть в злагоді.  Наша мета – привернути увагу до проблем миру і ефективних способів його досягнення.

Міжнародний День миру відзначають у всьому світі з 1981 року за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН як день відмови від насильства і припинення вогню. Ця дата присвячена саме ідеалам усередині держав, і у відносинах між усіма державами і народами покликана нагадати про цінність миру, змусити задуматись і зробити дієві кроки заради встановлення спокою.

Емблемою Дня миру є білий голуб з оливкою гілкою. Уперше цей символ був представлений на Всесвітньому конгресі прихильників миру, що проходив у Парижі в 1949 році.

В Україні щороку 21 вересня люди збираються, щоб вшанувати пам’ять жертв війн і конфліктів, а також заявити про власну готовність будувати  безпечний, справедливий світ.

Акція «Ми – єдині, ми – за мир» проведена вчителями І. Котелянець та І. Смоляр з метою формування глибокого розуміння питань пов’язаних з миром, розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу, поваги до людей різних національностей.

Ліцеїсти IV курсу підготували паперових голубів, як символ миру та духовного розвитку нації, на яких прикріпили побажання здоров’я, злагоди, благополуччя для нації та висловили прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, життю, кожному дню без війни.

Мир на землі – це затишок і тиша. Можливість спокійно вчитися, працювати, любити й поважати одне одного. Мир – це стан спокою і гармонії. Впевненість у прийдешньому дні, у своєму майбутньому.

І. Котелянець та І. Смоляр