Від того ким і яким бути залежить особисте щастя і внесок у суспільну справу. Правильно зроблений вибір професії приносить людині задоволення працею як матеріальне, так і моральне, забезпечує швидке професійне зростання, робить працю радісною і творчою.

Професію слід обирати свідомо, обдумано, враховуючи свої інтереси, нахили, здібності, внутрішні переконання, стан здоров’я, потреби суспільства у кадрах. Аби спрямувати кожного у правильному напрямку, допомогти визначити свої сильні сторони та вміння, усвідомити важливість тої діяльності яку б бажали отримати здобувачі освіти у майбутньому, психологічною службою ліцею-інтернату з 24.01-28.01.22р. проведено тиждень профорієнтації «Моє професійне майбутнє», протягом якого проведено заняття різного спрямування.

Для ліцеїстів ІV курсу, які перебувають на етапі визначення та вибору власного майбутнього,  проведено тренінгове заняття «Побудова професіограми та особистої професійної перспективи» та віртуальна екскурсія «Навчальні заклади спортивного профілю», на яких здобувачі освіти мали змогу створити власну психограму, на основі психологічних характеристик та особистісних якостей і дізнатися, в яких закладах можливо отримати певну спеціальність. Для ліцеїстів ІІІ курсу проведено диспут «Поговоримо про світ професій: актуальність на ринку праці» та профорієнтаційний квест «У світі професій», де вони мали змогу ознайомитись з широким спектром нових професій та їх особливостями. Ліцеїсти ІІ курсу дізналися свої сильні сторони та в яких професіях вони можуть їх в найбільшій мірі реалізувати на просвітницьких заняттях:  година спілкування «Світ нових професій» та флеш тренінг «Як обрати професію своєї мрії».

Профорієнтацію потрібно починати якомога раніше, щоб було більше часу для аналізу та спроб. Тому для ліцеїстів І курсу проведено психологічну гру «Хто Я» та заняття з елементами тренінгу «Початок професійного самовизначення».

На кожному занятті практичний психолог та педагог соціальний ознайомили ліцеїстів з платформою Всеукраїнського проєкту з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії» за посиланням  https://hryoutest.in.ua/,  що є потужною базою цікавих матеріалів, відео уроків та віртуальних екскурсій для самостійного опрацювання. Тиждень дав змогу кожному усвідомити той факт, що правильний вибір професії – важливий і відповідальний крок у житті кожної людини, адже це вибір свого місця у житті!

ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ БУКЛЕТ ДЛЯ МОЛОДІ >>>