Міжнародний День рідної мови щороку відзначають 21 лютого.  До календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році.  Українці також долучилися до світової спільноти. Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для  мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей. Ми щиро віримо, що краса і сила української мови пригорне до себе серця багатьох  людей.

Наш ліцей також пише свою історію. Свої мовні компетенції, логічне мислення, творчі здібності мали можливість презентувати усі ліцеїсти закладу.

Саме 21 лютого вчителі-філологи Корнійчук О.С., Виноградова С.А. та Черненко О.В. разом із ліцеїстами закладу провели підсумковий захід «МовоОскар», на якому відзначені і нагороджені кращі з кращих знавців рідної мови.  Переможці отримали нагороди-оскари у «вишиванках» за такими номінаціями: «Майстер-декламатор», «Проба пера», «Найкращі знавці української мови, літератури та зарубіжної літератури », «Проєктна робота», «Творча майстерність»…Протягом тижня ліцеїсти писали вірші, відображали власне бачення мови за допомогою пензля, знайомилися з шляхами підвищення культури мовлення, з мовними обов’язками громадян, з державними документами, що стосуються української мови.

Розпочалося свято «Легендою про мову»,  яку з великим натхненням і вірою в серці розіграли ліцеїсти Мацкевич Ю. та Кулик А., розповіли присутнім  історію виникнення свята і джерела його  в Україні. Вони також наголосили на тому, що це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки. Любімо свою рідну мову, бо з нею наше майбутнє і майбутнє України!

Підготували: Корнійчук О.С., Виноградова С.А.,Черненко О.В.