Земля таїть багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити під час прогулянок лісом, походів і стати їх жертвами, навіть, не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що у землі під багаттям, розкладеним на лісовій галявині, немає снарядів часів війни.

У зв’язку з військовими діями на Сході України в деяких регіонах країни почастішали випадки ураження населення, зокрема дітей, вибухонебезпечними предметами та мінами.        

З метою підвищення рівня мінної безпеки учнів, захисту їх від вибухонебезпечних предметів в нашому ліцеї з 02 квітня по 09 квітня було організовано та проведено ряд  виховних заходів: урок – тренінг «Уникнення ураження мінами і вибухонебезпечними предметами», бесіда «Обережно зброя!», години спілкування «Безпека людини в небезпечних та надзвичайних ситуаціях» та «Як необхідно діяти в разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів», перегляд відеофільму  «Мінна безпека».

Вихователі розповідали про те, як іноді дитячі необдумані вчинки можуть обернутися серйозними проблемами, допомагали сформувати навички безпечної поведінки в місцях, щодо яких є підозра  у  тому, що вони містять міни. На завершення виховних заходів ліцеїсти отримали пам’ятки з Правилами безпечної поведінки у надзвичайних ситуаціях та Пам’ятки щодо поводження з невідомими предметами та пристроями.    

Слід пам’ятати, що розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів повинні тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт. У разі виявлення підозрілих предметів – негайно повідомити про знахідку до найближчого відділу поліції, до військкомату, органів місцевого самоврядування, підрозділу ДСНС за телефоном «101».

Редька Л.П., вихователь