У нашому ліцеї з 27 листопада по 1 грудня проходив тиждень вчителів методичної комісії природничо-математичних дисциплін. План тижня передбачав заходи,  спрямовані на емоційне та духовне збагачення вчителів. Відкриття тижня розпочато було з публікації на сайті «Літопис методичної комісії природничо-математичних дисциплін». У цьому літописі за роками було відображено проблемні теми, завдання, новини про важливі події, а найголовніше  –  згадано про вчителів, які були першими, хто закладав ази методичної роботи в ліцеї. Всі спогади були закріплені фотографіями ще зовсім юних та молодих вчителів.   

Доречним був семінар «Як подолати стрес?», який провела Волик Галина Павлівна, адже  життя сучасної людини є джерелом постійного стресу. Різноманітні події, як в особистому, так і в суспільному житті, великий потік інформації, постійний дефіцит часу, побутові проблеми, стан здоров’я рідних і близьких, очікування важливих подій  – це ті стресові ситуації, з якими кожна людина зіштовхується щодня. Повністю уникнути стресу, мабуть, неможливо.  Світлана Олексіївна Скоропадська підготувала пам’ятки-рекомендації, а детальніше – вправи швидкої допомоги при стресі.


Василь Григорович Гетьман провів серед вчителів дослідження емоційного стану  за допомогою сніжинок. Його дослідження показали, що кожна емоція вчителя асоціюється з певною сніжинкою та може змінюватися протягом дня. Вибравши сніжинку – можна розгадати думки людини.

Ось так невимушено та оригінально пройшов ще один тиждень, наповнений спогадами, переживаннями та роботою. Напевне, і він буде через деякий час вписаним у літопис методичної комісії…

Підготувала Усова А.А.

ЛІТОПИС МК (продовження)

2008/2009 навчальний рік

Методична комісія працює над науково-методичною проблемою: «Підвищення  ефективності і якості уроку як основної форми організації навчально-виховного процесу через особистісно орієнтоване навчання».

Усовій А.А. та Жихарєвій Т.В. встановлена кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії».

2009/2010 навчальний рік

  У цьому навчальному році була створена методична комісія природничо-математичних дисциплін та головою її було призначено Усову Аллу Анатоліївну. Галина Павлівна Волик отримала підтвердження кваліфікаційної категорії «спеціаліст вищої категорії». Створено електронну сторінку «Навчаючи навчаємося».  Методична комісія продовжує працювати  над науково-методичною проблемою: « Підвищення ефективності навчально-виховного та  спортивного процесу як запорука розумового і фізичного розвитку ліцеїстів».

2010/2011 навчальний рік

  Головне завдання методичної комісії  природничо-математичних дисциплін є координація науково-методичної та організаційної роботи викладачів кафедри, яка б сприяла впровадженню найбільш ефективних методів і форм роботи для вирішення навчальної проблеми кафедри і ліцею загалом.

Світлані Олексіївні Скоропадській встановлена кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії».

2011/2012 навчальний рік

  У цей навчальний рік однією із форм активізації вчительської творчості є свобода у виборі технологій, навчальних посібників, а також проектна, дослідницька, інноваційна діяльність. Тому на засіданнях МК кафедри природничо-математичних дисциплін розглядаються питання доцільності використання вчителем того чи іншого методу в умовах ліцею, або в умовах викладання інтегрованого курсу, або для отримання високих показників результативності використання.

2012/2013 навчальний рік

   На думку голови кафедри Усової Алли Анатоліївни, головне призначення вчителя – допомагати, супроводжувати, направляти й підтримувати діяльність учнів у навчально-виховному процесі.
Питання, які розглядаються на засіданнях МК, сприяють підвищенню науково-теоретичної підготовки вчителів, забезпечують їх інформацією про досягнення сучасної педагогічної науки, передового педагогічного досвіду. Головним мотивом, що спонукає вчителя до самоосвіти, саморозвитку, самоаналізу, самовиховання  є потреби викладача в професійній самореалізації і інтелектуальної творчості.

З вересня 2012 року у методичній комісії природничо-математичних дисциплін працює Ірина Іванівна Котелянець,  вчитель географії.

2013/2014 навчальний рік

Вперше було проведено творчий звіт методичної роботи «Від миті творчості до звіту творчості» у формі  Web-квеста.

Усова А.А. та Жихарєва Т.В. отримали підтвердження кваліфікаційної категорії  «спеціаліст вищої категорії» та отримали присвоєння педагогічного звання «старший вчитель».

Проведений вперше інтернет-урок з алгебри з теми: «Степінь з цілим показником», а також завершилася робота над проектом «Ми вирощуємо кристали», проведено майстер клас із виготовлення географічної карти зі смаком кави та  фестиваль презентацій дитячих ідей.

2014/2015 навчальний рік

Проведено творчий звіт «Ти не один».  Результати якого показали, що вчителі:

– реалізують та модернізують зміст, форми і методи та засоби освітнього  процесу з огляду на нові завдання, що стоять перед освітою;

-розробляють принципово нові підходи до навчання, розвитку учнів;

– мають досвід створення заохочувальної дитячої творчості з формування стану розкутості й оригінальності думки;

– займаються дослідницькою діяльністю і творчим узагальненням своєї роботи;

-втілюють в практику роботи принципи педагогіки співробітництва;

– вміють брати на себе відповідальність у вирішенні складних педагогічних проблем;

– люблять свою роботу, прагнуть кожній дитині дати знання, переживають за дитячі невдачі,проявляють увагу і чуйність.

Галина Павлівна отримала педагогічне звання “старший вчитель”.

2015/2016 навчальний рік

Котелянець Ірина Іванівна отримала кваліфікаційну категорію «спеціаліст ІІ категорії». Світлана Олексіївна отримала педагогічне звання “старший вчитель”.

2016/2017 навчальний рік

У цьому навчальному році, у конкурсі кабінетів друге місце отримала аудиторія №5(кабінет фізики) – вчитель Пушка С.І., а третє аудиторія №1 (кабінет інформаційно-комунікаційних технологій) – вчитель Усова А.А..

Вчителі методичної комісії  у 2016/2017 навчальному році отримали нагороди та подяки від адміністрації закладу.  Жихарєва Тетяна Василівна  стала лауреатом у номінації «Найкращий вчитель 2016 року»,  Скоропадська С. О.отримала Подяку Департамента освіти і науки – 2016 , а  Усова А.А. на святі останнього дзвоника  отримала Почесну грамоту  від   директора КЗ  КОР «КОЛІФКС». Котелянець І.І. – Подяку КЗ  КОР «КОЛІФКС» – 2016.

 

2017/2018 навчальний рік

З вересня 2017 року працює Василь Григорович Гетьман.

Комісія святкує свій 20 рік народження.

ЛІТОПИС МК (початок)