Вихованці нашого закладу мають унікальну можливість звернутися до медико-відновлювального центру  (МВЦ), створеного на базі ліцею

Головною метою МВЦ – є забезпечення виконання Положення про спеціалізований навчальний заклад спортивного профілю затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України.

Штат МВЦ ліцею:

          лікарь-терапевт     масажист     дві медсестри     дієтсестра

Зі відкриттям такого центу розширилось само поняття медичного обслуговування учнів. Поняття здоров’я має комплексний характер. Це і соматичне, фізичне, психічне здоров’я. Тому проблеми збереження здоров’я учнів в умовах інтенсивної спортивно-тренувальної діяльності, медичного забезпечення ліцеїстів, профілактики спортивного травматизму серед ліцеїстів, санітарно-просвітницької діяльності розглядаються медичним персоналом МВЦ комплексно.

Лікар МВЦ – Гуменна Олена Миколаївна

Медична сестра Бендаловська Таїсія Миколаївна

Медична сестра Фастовець Тетяна Вікторівна 

Для розв’язання цих проблем на базі МВЦ організоване проведення систематичних спостережень за станом здоров’я ліцеїстів, постійно визначаються найбільш раціональні санітарно-гігієнічні умови фізичного виховання, здійснюється проведення заходів спрямованих на усунення негативного впливу на ліцеїстів факторів у процесі занять фізичною культурою і спортом, з ліцеїстами постійно проводяться оздоровчі, лікувальні, профілактичні заходи.

ХАРЧУВАННЯ СПОРТСМЕНІВ  Спортсменам необхідно харчуватися різноманітними продуктами; при цьому підтримки ідеальної маси тіла є надійним індикатором адекватного вживання калорій. Найкращою дієтою є та, яка враховує фізіологічні, соціальні і психологічні чинники. Їжа напередодні змагань повинна включати продукти, які подобаються спортсмену, звичні для нього і добре засвоюються.

Здоров’я – це скарб, який він отримує від природи. Тому завдання лікаря МВЦ Гуменної Олени Миколаївни допомогти зберегти ліцеїстам цій скарб. Його діяльність направлена не лише на надання кваліфікованої медичної допомоги, але і на аналіз захворюваності і травматизму серед ліцеїстів, на планування та проведення всіх необхідних заходів для поліпшення епідеміологічного становища, проведення семінарських занять для тренерів, викладачів, вихователів о дотриманні санітарно-гігієнічних норм, о нових методах загартування.

Корисні звички - гігієна Умивайтеся уранці і увечері, використовуйте засоби особистої гігієни. Чистите зуби не менше 3 хвилин. Ваша зубна щітка не має бути занадто м’якою.  Завжди мийте руки перед їжею, після прогулянки і туалету.  Майте завжди чисту носову хустку або одноразові серветки. Для їжі користуйтеся тільки своїм посудом, не беріть брудних тарілок, ложок, чашок.   

Правильно застосовувати медико-біологічні засоби відновлення працездатності допомагає ліцеїстам масажист Козакевич Олександр Володимирович . Спортивний масаж став навчальним предметом в нашому закладі. Ліцеїсти навчають також і самомасажу, що допомагає ім. при підготовці до змагань, або у реабілітаційний період після травми.

Поради лікаря Погані зошити можуть виявитися згубними для зору дітей старшого віку, адже саме в підлітковому віці діти намагаються купити зошити незвичайні, особливо яскраві, щоб здивувати однолітків. А це не завжди на користь. Хоча вибрати хороші і безпечні зошити не так складно, треба тільки уважно придивитися до товару, а не до цінника.  Окрім відповідності до ДСТУ зошити повинні мати ще й гігієнічний сертифікат та знак відповідності.. 

Привітні посмішки та добрі руки медсестер Фастовець Тетяни Вікторівні та Бендаловської Таїсії Миколаївни – це гарантія швидкого лікування ліцеїстів, це бажання ліцеїстів звертатися зі своїми проблемами до центру, і як результат це здорові та веселі діти.

САНІТАРНИЙ БЮЛЕТЕНЬ Туберкульоз – це тяжке інфекційне захворювання. Збудником його являється туберкульозна палочка. Зараження відбувається в основному від хворих людей, рідше через молоко від хворих тварин. Основним джерелом зараження є мокрота хворого, в якій знаходяться туберкульозні палочки. Потрапляючи на землю та на інші предмети, мокротиння висихає, а палочки піднімаючись у повітря разом з частинками пилу проникають у легені людини.  Чому одні хворіють, а інші ні?
Анаболічні агенти

Анаболічні агенти можуть покращувати фізичні кондиції спортсменів, але їх застосування загрожує серйозними побічними ефектами. Тут ми розглянемо два класи анаболічних агентів:

  1. Анаболічні андрогенні стероїди.
  2. Бета-2 агоністи.

Анаболічні андрогенні стероїди –це штучні аналоги гормону тестостерону. Тестостерон є чоловічим статевим гормоном, у чоловіків його більше, у жінок- менше. Анаболічні андрогенні стероїди володіють як анаболічним…

На сучасному етапі досягнення високих спортивних результатів стає можливим тільки завдяки використанню найсучасніших знань з особливостей харчування спортсменів. В цьому напрямку також працює МВЦ.

Дієт сестра Ліченко Наталія Андріївна постійно дбає про вітамінний

та калорійний состав харчування. Вона робить щоденну меню-розкладку, контролює правильність закладення продуктів, технологію приготування їжі. Нововведенням цього року стало анкетне опитування ліцеїстів про продукти харчування, яки вони більш полюбляють та яки вважають більш необхідними для підтримання фізичної форми. На основі цих побажань в раціон харчування був введено якісний шоколад, свіжі фрукти, та різні м’ясні страви. Тому процес прийняття їжі в ліцеї поступово перетворюється в важливу складову не тільки для досягнення високих результатів, але і задоволення потреб дитини в отриманні улюблених страв та продуктів харчування, а також створення комфортних умов для прибування ліцеїстів в нашому закладі, що необхідно для психічного здоров’я вихованців.