Математика –  одна з найдавніших наук, яка в процесі свого розвитку впевнено стверджувалася як засіб пізнання закономірностей навколишнього світу. Сфера дії сучасної математики невпинно розширюється і стає нині майже неосяжною. Про математику досить давно говорять і як про науку, що обслуговує не лише природничі, але й гуманітарні галузі знань: бурхливо розвиваються такі перспективні дисципліни як математичні лінгвістика, психологія, правознавство. «Ніякої вірогідності немає в тих науках, у яких не можна застосовувати котроїсь із математичних наук, і в тому, що не має зв’язку з математикою»,  – ця думка геніального Леонардо да Вінчі видається особливо співзвучною саме нашому часові. Справді, математика стала універсальною мовою й універсальним інструментом науки.

Математика – наука молодих. Історія знає численні вражаючі приклади, коли таємниці математики підкорялися дослідникам майже юного віку. Не виключенням є і ліцеїсти І-го та ІІ-го курсів нашого ліцею, які прийняли участь у математичній олімпіаді. Найсміливіші спортсмени кинули виклик задачам. Ці задачі не зводяться до простого використання відомих алгоритмів, а вимагають саме творчої роботи думки,  кмітливості, спостережливості. Не менш важливим чинником є інтуїція: спочатку вгадати, передбачити правильну відповідь, а потім довести – за таким принципом у математиці зроблено не одне відкриття. Ось тому доцільним для учнів є задачі, які, з одного боку, спираються на шкільний курс, а з іншого – потребують неабияких проявів фантазії, гнучкості міркувань, схильності до аналізу, синтезу ідей.

Серед них: Григор Анна, Щитова Кристина, Краєвська Єлизавета, Вдовиченко Анастасія,  Мушинська Вероніка, Черній Малєна, Ориш Діана.

Всім ліцеїстам, які  взяли участь у математичній олімпіаді, бажаю успіхів та нових перемог!

З повагою вчитель математики Алла Анатоліївна Усова.