Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня. В цьому році він тривав з 8 по 14 березня. Масляна є одним з найдавніших слов’янських свят і символізує прихід весни та пробудження природи.

Прихід весни ототожнювався із Сонцем, тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинець. Стародавні слов’яни вірили, що разом із круглим рум’яним млинцем вони з’їдають частину тепла і могутності небесного світила. Традиційною стравою на Масницю, так її ще називають у народі, звісно ж були млинці. З ними пов’язано безліч звичаїв, приказок та традицій. Протягом масляного тижня чоловікам належало у всьому слухатися жінок, виконувати їхні забаганки, тому його ще називають Бабський тиждень.

Ми успадкували масляничні звичаї своїх предків та бережемо  їх.

12 березня, в рамках проекту «Масляна іде-весну веде», відбувся майстер-клас з виготовлення вафельних трубочок «Смачна Масляна». Під час якого вихованці з цікавістю та захопленням власноруч випікали смачні трубочки.

13 березня відбулася бесіда з чаюванням «Посиденьки на Масницю». В дружній святковій атмосфері ліцеїсти разом з вихователями пили чай зі смачними млинцями та розповідали цікаві історії. 

14 березня під час години спілкування «Звичаї та традиції українського народу. Свято Масляна» ліцеїсти дізналися багато цікавої інформації про історію виникнення свята та традиції його святкування в Україні.

Завдяки проведеним заходам вихованці ліцею долучилися до народних традицій та відчули національний колорит свята.

Юрченко Вікторія Валентинівна, вихователь