Цього року методична комісія гуманітарних дисциплін організувала педагогічну майстерню у формі марафону, під час проведення якого кожен педагог з ліцеїстами організовував святкові програми, вітальні, інтелектуально-філологічні ігри, флешмоби. Як це відбувалось, познайомлять педагоги.

Марафон розпочала вчитель зарубіжної літератури Олена Корнійчук освітнім заходом із ліцеїстами 1 курсу «На подіумі традиції, культура України. Вишиванка».

Народна вишивка в Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Вишивка – це світ краси і фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки і почуття людини, світ натхнених образів. Ліцеїсти під час свята поділилися знаннями про особливості орнаментів, мотивів, композиції, кольорів, специфіку техніки виконання, характерні для кожного регіону України.

Всі присутні побачили виставку народної вишивки у музеї Олеся Гончара і дізналися, що основні кольори, які притаманні нашій вишивці, – це білий, червоний, чорний, синій, жовтий.

Ведучі свята Грінчій Анастасія та Коваленко Максим розповіли про вишивку у чарівних рушниках – оберегах . Українська жінка і сорочку вишиє синові на щастя, і рушника на долю. Тому рушник і став синам та донькам оберегом, бо це – сама материнська любов і щира молитва, що оберігають її дітей від біди. Ліцеїстка Дідух Вікторія  зворушливо виконала поезії.

 Відродження України неможливе без пробудження національної свідомості українського народу і насамперед молоді.  Народна вишивка – це величезне багатство. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.

Вчитель англійської мови Олена Фіялко продовжила марафон англомовною вітальнею «Україна – мій дім». Метою заходу було поглибити знання учнів з  теми “Ukraine. The Symbols of Ukraine. Customs and Traditions of our Motherland”; розширити світогляд та збагатити кругозір; прищеплювати любов та повагу до традицій українського народу ; виховувати почуття власної гідності, національної гордості, свідомості та самоідентичності, поваги до рідної землі та історії, звичаїв і традицій українського народу.

Ліцеїсти II курсу із захопленням представляли галерею власних проєктів “My native Ukraine”.  Вони демонстрували презентацію мальовничих місць рідної землі, де подорожували, відпочивали або проживають в Україні. До того ж учні підготували краєзнавчі кросворди, фотозагадки та малюнки, пов’язані з їх улюбленими місцями. Діти із цікавістю взяли участь у вікторині “Ukraine – is our Motherland”. Лінгвістичні запитання, літературні екскурси, креативні завдання, цікаві факти життя відомих українців – такий різноманітний спектр конкурсів чекав на учасників. Кожен мав нагоду висловити своє ставлення до теми обговорення, довести свою думку  та поділитися знаннями та тим життєвим досвідом, який вони вже здобули.

Найактивніші учасники: Татарчук Вероніка, Костецька Вікторія, Дика Дар’я, Гройсман Кіра, Возна Софія, Жданкін Костянтин, Ковальов Артем.

З нагоди чудового свята День української писемності та мови вчитель української мови та літератури Світлана Виноградова долучила ліцейську спільноту до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ця акція демонструє цінність української мови, а люди , які його пишуть, своїм прикладом стають мотивацією для інших вчити й поважати рідну мову.

Також вчитель організувала з дітьми святковий флешмоб «Цінуй рідне слово!»

У рамках марафону «Україна починається з тебе»  вчитель  ОленаЧерненко  провела для ліцеїстів І та ІІІ курсів святкову програму “Світлиця слова у безмежжі часу”. Під час заходу, присвяченого Дню української писемності та мови, учні в урочистій атмосфері пригадали історію виникнення цього свята, подивилися відеофільм про Нестора-Літописця та стали учасниками пізнавального конкурсу, під час якого не лише продемонстрували свої знання української мови, літератури, а й дізналися багато нової інформації про сучасні процеси розвитку української культури.

Не залишилися поза увагою й ліцеїсти, що навчаються онлайн.  Для них було організовано перегляд цікавої нформації, у тому числі й відеоматеріалів, про свято  й видатних особистостей України, причетних до нього, а також участь у  вікторині «Як я знаю Україну. День української писемності та мови».

Найактивнішими учасниками заходів були: Грінчій Анастасія, Моторна Єлизавета, Коваленко Максим, Пєхов Кирило (11 група); Марченкова Варвара, Середюк Ярослав, Завадська Анастасія (31 група); Олійник Назарій, Козубенко Софія, Драганова Олександра (32 група).

Крім того, для ліцеїстів І і ІІІ курсів вчитель організувала участь у Всеукраїнському конкурсі  «Мова моєї країни», приуроченого до Дня української писемності та мови. Цей конкурс проводиться на порталі освітнього проєкту “На Урок”. Завдання конкурсу стосуються не лише тем, з якими учні знайомилися на уроках, а й відкривають нові факти з історії української мови та вчать учасників змагання помічати помилки в усному й писемному мовленні. За результатами конкурсу учасники отримують нагороди-сертифікати.

Україна має давні культурні традиції та досвід державотворення, адже вона пройшла непростий шлях до здобуття своєї Незалежності. Її історія та велич творились віками людьми, чиї імена викарбувані в серці кожного ураїнця.

Вчитель історії Вікторія Крамар з ліцеїстами 41 групи організувала освітній захід «Україна – це ми!». Діти згадали історію України ХХ століття, відгадували історичні постаті, відповідали на запитання, дізнались багато цікавих історичних фактів, ознайомились з основними історичними етапами становлення державності України. Метою заходу було довести, що молодь – це майбутнє України. Кожен повинен докласти часточку до того, щоб зберегти мир і єдність нашої держави. Ми – це єдина Україна! Незважаючи на усі негаразди, що сьогодні відбуваються, кордони України не будуть поручшені, а північ і південь, захід і схід завжди будуть однією країною – незалежною Україною.

Підготувала Олена Корнійчук