В Україні національно-патріотичне виховання дітей та молоді сьогодні є одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку громадянина як високоморальної особистості, яка плекає українські традиції, духовні цінності, володіє відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатна реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.

З 09 по 15 листопада 2020 року в нашому закладі відбувся тиждень діяльності творчої групи вихователів «Від родинного джерела до громадянського становлення» під гаслом «Мальовнича моя Україна».

Тиждень був насичений цікавими та змістовними освітніми заходами, серед яких  конкурс стінних газет «Мальовнича моя Україна», створення колажу «Народні символи»,  майстер-клас з виготовлення панно «Квітуча моя Україна».

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Знання історії та культури свого народу необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій в сьогоденні. Проведення години спілкування «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення» та бліц-турніру «Козацькі забави» у навчальних групах дало змогу здобувачам освіти краще дізнатися про історію українського народу.

Уже традиційним у ліцеї-інтернаті стало проведення для наймолодших ліцеїстів І курсу екскурсії до української світлиці «Дорогами спадщини». Вихованці з цікавістю слухали розповідь про звичаї, традиції, обряди українського народу, а також про історію створення музею у нашому закладі.

Для вдосконалення теоретичної й методичної підготовки колективу вихователів з питань національно-патріотичного виховання був проведений круглий стіл «Патріотичне виховання: що таке патріотизм і як його виховувати».

У рамках Клубу вихідного дня проведено майстер-клас з виготовлення народних оберегів «Обереги твої, моя Україно!» та годину спілкування «Спортивна моя Україна».

Різноманітність заходів, незгасна сила українських символів-оберегів подарувала усім учасникам тижня гарний настрій та позитивні емоції.

Федюк О., вихователь