14 жовтня ми відзначаємо  два великих свята – День українського козацтва та свято Покрови Богородиці. Козаки в минулі часи вірили, що свята Богородиця захистить від усякого лиха, відверне біду. Перед лютими січами козаки завжди зверталися з молитвами до Пресвятої Богородиці.

Січ. Козаччина. Це про неї Гоголь писав: «Так ось вона, Січ! Ось те гніздо, звідки вилітають усі горді й дужі, як леви. Ось звідки розливаються воля й козацтво на всю Україну». Споконвіку наша  Батьківщина пишалася козаками, які її любили, як неньку, величали й захищали в усі часи,  коли загрожувала небезпека.

 Не залишились осторонь цієї події і ліцеїсти КЗ КОР «Київський обласний ліцей-інтернат  фізичної культури і спорту» . 10 жовтня 2019 року  ліцеїсти  22 групи взяли  участь у майстер- класі  зі створення корисних цукерок «Козацька сила» , на якому  вчителі  історії та географії Смоляр І. В. та Котелянець І.І.  показували дітям як створювати корисні солодощі з рідних українських продуктів – з меду, горіхів та сухофруктів.

Основою козацької педагогіки була система передачі життєвого досвіду, знань, умінь, навичок, народних традицій. Тож наші ліцеїсти навчилися виготовляти   ласощі, які не псують  ані зуби, ані шлунок. Та навпаки додають сили та розуму.

Навчально-виховний захід відбувався  у  дружній атмосфері і складався із таких конкурсів  «Розминка», «М’ясорубка» , «Таємний рецепт»,  на завершення ліцеїсти смакували солодощами виготовленими власноруч.

Учні відповідали на запитання, відгадували історичні постаті, козацькі страви, географічні назви рідного краю, українські народні пісні. Також змагалися у вправності та спритності.  Метою нашого заходу було довести, що кожен з нас – справжній українець, справжній патріот, який любить свою Україну.

Ми є нащадками славного  козацького роду, які зберігають українські традиції. Тож будемо  любити Україну, шанувати свій  народ. Хай кожен із нас своїми вчинками й добрими справами доведе, що козацькому роду немає переводу!

Вчителі: Котелянець І.І., Смоляр І.В.