22 січня український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії — День Соборності, свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу.

Саме 22 січня 1919 року в Києві на Софійській площі було проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. День Соборності офіційно  почали відзначати з 1999 року,  згідно з указом президента «Про День Соборності України».

Упродовж століть землі України були розрізнені, належали до різних держав, тож споконвічною мрією українців було об’єднання розрізнених частин в межах однієї держави. Абсолютно логічним і правильним є те, що українська держава робить це свято державним і намагається привернути увагу теперішніх громадян України та всього світу.

Ліцеїсти нашого закладу також долучилися до святкування визначної події нашої країни .  22 січня вчителі Смоляр І.В та Котелянець І.І. провели для ліцеїстів другого курсу майстер-клас з розпису імбирних пряничків з українською символікою, які чудово виглядають у гарненьких коробочках, і принесли багато  радості і тому, хто їх створив, і тому, хто ними буде ласувати.

Під час заходу ліцеїсти такожпригадали звичаї та традиції українського народу, продемонстрували гарні знання про Україну, її мову та історію, вшанували чарівний колорит нашої нації.

Здобутки попередніх поколінь продовжують  своє життя в поколіннях прийдешніх. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети — побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться нащадки!

Вчитель історії  Смоляр Ірина Василівна та Вчитель географії: Котелянець Ірина Іванівна