Ми почали експериментальний тиждень, як і прийнято для всіх добрих починань – з понеділка, 6 лютого – з процесу підготовки моделей скласти скелет людини та створили макет тіла з повітряних кульок, які з задоволенням надули діти – та завершили сьогодні, у п’ятницю – підведенням підсумків.
Що дізналися 120 наших юних експериментаторів з І-ІУ курсів протягом тижня? Дуже і дуже багато чого. Хочете знати більше?
Отже, поїхали!
Дружні до Математики науки та їх представники – допитливі біологи, креативні хіміки та веселі фізики, запальні географи – які, не дивлячись на свій напружений освітній та спортивний графіки, знайшли сили та час для участі у тижні природничо-математичних дисциплін «Єдині науки», протягом якого шукали відповідь на запитання: «Людина – істота біологічна чи математична?», а також вкотре довели, що наука – це зовсім не нудно!
Тиждень розпочався з анатомічної майстерні, де завзяті ліцеїсти 11 та 41 груп збирали моделі людського організму та окремі його органи (мозок, око, скелет, серце). Ліцеїсти сперечалися, домовлялися, спільно розв’язували проблему. Це було весело!
Люди не можуть існувати без ігор. Там, де немає гри, життя перетворюється на нудне, сіре існування. На грі – вікторині “Біогеографічна мозаїка” ліцеїстів чекали захопливі завдання і різноманітні конкурси. Команди “Посмішка” (41 група) та “Веселка” (42 група) показали не тільки свою ерудицію й пам’ять, але і інтуїцію та фантазію, приправлену гумором. Перемогла команда “Посмішка”, але всі учасники отримали задоволення і солодкі призи.
Що спільного між курячим яйцем і людиною? Вірю, і там і там є білки, вони є основою живого організму, зокрема людського. В хімічній лабораторії ліцеїсти досліджували вплив чинників, які пошкоджують ці складні речовини.
Людина пристосовується до будь-яких умов існування. Вона підкорила сурову північ та посушливі пустелі, високі гори та густі ліси… Ліцеїсти 21 групи віднайшли місця на глобусі, де умови життя є найбільш комфортними.
Що можуть прочитати по руці людини математики? А фізики? Що спільного між головою людини та кулею? Кути, об’єм, маса, вага, довжина! Всі ці фізико-математичні параметри були зняті та зафіксовані ліцеїстами під час фізико-математичного експерименту.
Тиждень завершено, експерименти проведено, призи роздано і як пишуть класики, ніхто не пішов додому ображеним… Ми прибираємо залишки листочків у клітинку та забуті ручки з олівцями і тихенько вимикаємо світло в наших класних кімнатах. Але ми обов’язково відчинимо двері знову і з радістю приймемо нових допитливих ліцеїстів, коли знову прийде час.





З любов’ю до всіх дітей та до природничо-математичних дисциплін ваша команда: Алла Усова, Тетяна Жихарєва, Василь Гетьман, Галина Волик, Світлана Скоропадська, Ірина Котелянець.