Щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента від 9 жовтня 1998 р. в Україні відзначається День художника. Ініціаторами встановлення нового свята виступили діячі Спілки художників України, а в самому Указі підкреслюється, що День художника заснований, “враховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості”.

У рамках прєктної діяльності до Дня художника ліцеїсти І і ІУ курсів взяли участь мальовничому експерименті, запропонованому вчителями Корнійчук Оленою Сергіївною та Жихарєвою Тетяною Василівною

У всіх країнах і суспільствах діти створюють картини, малюнки і розповідають історії за допомогою зображень.  Дитячі малюнки – це відображення творчості та почуття прекрасного.

Олена Сергіївна стверджує, що образотворче мистецтво у освітньому процесі є однією з найдосконаліших форм діяльності дитини, оскільки в художній палітрі кристалізуються її внутрішні почуття.

Тетяна Василівна наполягає, що малюючи, діти також розвивають логічне мислення, абстрактну уяву, оскільки вчяться відображати навколишній світ у двовимірному просторі, на папері. Малювання також розвиває просторову орієнтацію дитини, сприяє оволодінню точними науками, допомагає регулювати емоції під час стресу. 

Тож під час творчого експерименту ліцеїсти, звертаючи увагу на кольори, форми, елементи й загальне виконання малюнку,  мали змогу поліпшити майстерність у малюванні та поєднати дозвілля із розвитком.