Ось і настало літо – сезон довгоочікуваних відпусток. Як одна мить пролетів навчальний рік. Рік, який сповна можна назвати індивідуальним. Між навчанням онлайн та офлайн вчителі природничо-математичних дисциплін навчали навчаючись.

Це  були курси, вебінари, майстер-класи, самоосвіта, тощо. Було складно  та цікаво, пізнавально та корисно. Ми всі навчилися чомусь та отримали досвід під час змішаного навчання. Вчителі методичної комісії визначили плюси та мінуси дистанційного навчання.

Так,  вчитель фізики Василь Григорович Гетьман вбачає плюс в тому, що це унікальна можливість підлаштувати темп навчання під себе.

Галина Павлівна Волик  в тому, що  знижується психічне та фізичне навантаження,   що можна виявити слабкі сторони дитини під час навчання і працювати над ними, а також вдосконалювати навичка самоосвіти.

Світлана Олексіївна Скоропадська в тому, що   повторення — мати навчання, а оцінки тепер об’єктивні, бо перевірка знань стала автоматизованою, адже дитина виконує тести, і батьки можуть одразу побачити статистику. Є ще формат перевірки завдань з учительськими коментарями — це теж дає об’єктивне розуміння, чому поставлено саме такий бал.

Мінус такого навчання на думку Тетяни Василівни Жихарєвої  в тому що відбувається гаджетизація життя, бо карантин змусив ліцеїстів  цілісінькими днями просиджувати перед моніторами, а це негативно впливає на зір. Навіть враховуючи перерви на руханки й відпочинок.

Ірина Іванівна Котелянець вбачає “мінус”  в тому, що замало практики адже в  онлайні здебільшого не існує практики — самі лише дані, які потрібно якось переробити та засвоїти. І добре, коли вчитель намагається пояснювати тему.  

На думку Алли Анатоліївни Усової  жирний “мінус” у відсутності дорослого авторитета і магії навчального процесу. Для ефективного навчання дітям потрібна людина, якій вони довіряють та в присутності якої не бояться зробити помилку. Ця людина має бути здатна створити ефект безпечного простору, формувати й підтримувати динаміку групи.

Але  навчальний рік уже позаду,  отож ліцеїсти вже насолоджуються  канікулами, а  вчителів методичної комісії готуються до відпустки та перезавантаження. 

 Ми, зазвичай, як всі працівники освіти,
 Упевнено крокуємо до літа.
  
 Захоче фізик блискавки вивчати,
 На крилах мрій  до осені літати.
  
 А математик — всі порахувати зорі.
 І все це бажано на морі...
  
 Біолог при любій погоді
 Врожай збирати на городі.
  
 Географу! Йому б помандрувати
 І вражень теж побільше назбирати.
  
 Планує хімік у Карпатах
 Вдихати квітів літа аромати.
  
 А вчитель ІКТ візьме онлайн білет на рейс,
 Щоб оновити інтерфейс.
  
 Збереться кафедра у серпні на нараді,
 Щоб вислухати завуча поради.
 А враження ці літні
 Хай втіляться у проєкти всі освітні! 
                                                                                 Світлана Скоропадська

В кінці кожного уроку вчитель задає учням  домашнє завдання. А  в кінці навчального року,  всім, хто любить свою роботу, піклується про своїх вихованців та   збирається на відпочинок, пропонуємо виконати  наступне домашнє завдання.

  • Гуляйте вранці в повній самоті, милуйтеся краєвидами,  думайте про те, що робить Вас щасливими.
  • Читайте! Багато, скільки зможете. Але не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте, тому що літо надихає на мрії та пригоди, а читання — це політ.
  • Уникайте всього, що приносить вам негатив й порожнечі.
  • Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша прекрасна річ у житті, може привести душу в сум’яття
  • Танцюйте і не соромтеся нічого. Скрізь, де завгодно: хоч на танцполі, хоч у своїй кімнаті на самоті. Літо — це танець, і безглуздо не брати в цьому участі.
  • Хоча б один раз сходіть зустріти світанок. Стійте мовчки і глибоко дихайте. Закрийте очі і відчуйте подяку.
  • Дуже багато займайтеся спортом.
  • Якщо ви зустріли когось, хто вам дуже сподобався, скажіть це їй або йому так красиво і переконливо, як тільки зможете.
  • Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними як неприборкане море.
  • Будь ласка, не лайтеся. Будьте чемними і добрими.
  • Дивіться хороші фільми.
  • Літо — це магія. У яскравому сонячному світлі ранку і спекотними літніми вечорами мрійте про те, якою може і має бути життя. Зробіть все від вас залежне, щоб ніколи не здаватися на шляху до мрії.
  • Будьте добрими. І взагалі, насолоджуйтесь відпочинком. Неважливо: полетіли ви в теплі країни, пішли в похід в ліс, поїхали на дачу, просто відсипаєтеся вдома – насолодіться цим моментом сповна. Не думайте про роботу.

Пам’ятайте, що вже подбали про все це перед відходом, тому вам немає чого боятися і переживати. Адже, щоб продуктивно працювати та навчатися, потрібно робити паузи, які допоможуть повернутися до роботи та навчання  з новими силами.