Виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині є пріоритетами загальнодержавного масштабу. Сьогодні як стратегічні визначені завдання виховання у дітей і молоді любові до Батьківщини, усвідомлення нею свого громадянського обов’язку на основі національних і загальнолюдських духовних цінностей, утвердження якостей громадянина – патріота України.

Тому,  з 22 по 28 жовтня 2018 року в Комунальному закладі Київської обласної ради «Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту» проходив тиждень діяльності творчої групи вихователів «Від родинного джерела до громадянського становлення» під гаслом «Крила українського народу». Тиждень був насиченим цікавими та яскравими подіями, він розпочався з конкурсу стінних газет «Моя країна – Батьківщина».

Для вихованців ліцею в один із днів тижня було проведено бліц-опитування «Яким я бачу майбутнє своєї держави?».

Закріпити знання ліцеїстів про події Великої Вітчизняної війни  та про визволення України від німецько-фашиських загарбників дало змогу проведення у навчальних групах години спілкування «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення».

Для батьків ліцеїстів проведено майстер-клас «Зупинись мить чудова» (створення щасливих миттєвостей родинного життя за технікою cкрапбукінг), за яким вихователі мали змогу поспілкуватися з батьками в невимушеній, довірливій атмосфері та спільно оздоблювати фотокартки.

Для вдосконалення теоретичної й методичної підготовки колективу вихователів з питань національно-патріотичного виховання було проведено засідання МК вихователів та класних керівників за круглим столом «Національно-патріотичне виховання ліцеїстів».

Уже традиційним у ліцеї-інтернаті стало проведення Благодійного ярмарку «Українські смаколики». Ліцеїсти, їх батьки активно готувалися до цього заходу, проявивши креативність, оригінальність та майстерність.  Ярмарок  був надзвичайно багатий асортиментами українських страв та різноманітної домашньої випічки.

Для наймолодших ліцеїстів І курсу була організована і проведена екскурсія до української світлиці. Вихованці з цікавістю слухали розповідь про звичаї, традиції, обряди українського народу, а також про історію створення музею в ліцеї-інтернаті.

У рамках Клубу вихідного дня серед ліцеїстів було проведено: бесіда «Нас надихають подвиги героїв», майстер-клас за технікою декупаж «Без верби і калини немає України» та віртуальна подорож «Сім чудес України».

Бути українцем – означає пишатися своєю Батьківщиною. Бути українцем – означає беззавітно вірити в Україну, як вірили і вірять в неї безстрашні захисники українського народу. Тільки почуття любові й глибокої гордості за Вітчизну разом з вірою у її величне майбутнє дає кожному українцеві , незалежно від того, молодий він чи сивий, чи живе він в Україні, чи в інших краях, право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна!

Ольга Миколаївна Федюк, керівник творчої групи вихователів «Від родинного джерела до громадянського становлення»