Сьогодні в стінах нашого закладу відбулося методичне засідання вчителів-предметників у вигляді круглого столу, яке розпочала вступним словом вчитель географії Котелянець Ірина Іванівна про те,  що викладання свого предмету – це щоденна підготовка вчителя до уроків, підбір цікавого матеріалу, зацікавленість своїм предметом, додаткові знання та головне – вміння  легко та якісно донести їх до дітей. Також викладання предмету вимагає від вчителя повної самовіддачі, значної витрати розумових,  фізичних та духовних сил.

Щоб бути успішним та реалізувати себе у вибраній професії педагога,  вчитель зобов’язаний бути дуже тонким психологом. Щоб розпізнати найкращі якості та  схильності свого учня та допомогти їх розкрити, має знайти індивідуальний підхід до кожного. 

Звичайно, ідеального вчителя не існує, як не існує ідеальної дитини. Проте є досвід кращих учителів планети і освітні тренди, які допомагають знайти найкоротший шлях до свого учня. Із цим досвідом постійно знайомляться педагоги ліцею.

Випадкові люди дуже рідко затримуються в цій професії. Не кожна людина може бути вчителем, так як ця професія вимагає колосальної та кропіткої праці, саможертовності, величезного терпіння, любові до дітей та непідкупного інтересу до своєї професії. 

На думку фахівців хороший той вчитель, який володіє такими якостями, як: терпіння, інтелігентність, освіченість, тактовність, уважність, мобільність, ерудованість та стресовитривалість, має почуття стилю, смаку, міри, володіє технічними засобами  та сучасними  освітніми технологіями.


У процесі обговорення вчителі ділилися власними роздумами з даного питання та зазначали, що відмінними рисами  сучасного педагога в нашому ліцеї є: нестримне бажання постійно саморозвиватися, самовдосконалюватися, розширювати власний кругозір, вдосконалювати та перебувати в пошуку нових методів викладання,  та  активно ділилися тими методами,  якими  користуються самі.

І на завершення свого виступу Ірина Іванівна зазначила, що у своїй фаховій скарбничці не обмежується лише тезою: «Я географ, я викладаю географію». Досвід кращих нагадує: через свій предмет вчителі ліцею вчать дітей любити, жити та цінувати один одного.