Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні! Скільки слів можна підібрати, щоб описати Україну! Співуча, квітуча, красива, барвиста, прекрасна… Перш за все, це − рідна земля, − земля, де ми народилися, де зростаємо, пізнаємо її красу, чарівність, неповторність.

З 13 по 20 жовтня  у нашому закладі проходив тиждень діяльності творчої групи вихователів «Від родинного джерела до громадянського становлення» під гаслом «Край козацький – моя земля».

Тиждень був насичений цікавими та змістовними заходами, серед яких  конкурс стінних газет «Традиції українського народу», бліц-опитування «Без калини немає України»,  майстер-клас для батьків «Оберіг ліцейської родини», екскурсії ліцеїстів до української світлиці «Дорогами спадщини» та до Національного музею народної архітектури та побуту України в селищі Пирогів.

Історія народу, як і життя людини, має героїчні, трагічні, щасливі і нещасливі сторінки. Оскільки в героїчному найбільше виявляється національний характер народу, його душевна краса, талант, то ці сторінки історії особливо хвилюють і викликають почуття національної гордості. Проведення в навчальних групах години спілкування «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення» сприяло формуванню у вихованців почуття патріотизму, національної гідності та любові до рідного краю.

Уже традиційним у ліцеї-інтернаті стало проведення благодійного ярмарку Цього року захід отримав назву «На гостини до Солохи». Ліцеїсти, їх батьки активно готувалися до ярмарку, проявивши креативність, оригінальність та майстерність у виготовленні смаколиків. Усі виручені кошти були перераховані онкохворій дитині, яка потребує термінового лікування.

Для вдосконалення теоретичної й методичної підготовки колективу вихователів з питань національно-патріотичного виховання був проведений круглий стіл «Національно-патріотичне виховання ліцеїстів».

У рамках Клубу вихідного дня для ліцеїстів було проведено майстер-клас з виготовлення панно «З Україною в серці» та годину спілкування «Цілющі властивості українських трав».

Наші вихованці пишаються тим, хто вони є, не приховуючи свого походження. Важливо те, що вони українці і  кожен з них вірить в себе і в свою країну. 

Федюк О., вихователь