14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам’яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст.

Цьому святу присвятили всій захід вчителі ліцею Скоропадська С.О. та Котелянець І.І. в рамках тижня з основ здоров’я.  Спочатку учні прослухали історичну довідку про  причини створення Запорізької Січі та її славних гетьманів. Глядачі занурилися у ті давні часи та дізналися багато цікавого  і про життя та побут запорізького козацтва. Зокрема, як  і чим козаки лікувалися, які лікарські рослини для цього використовували. Про це розповіли присутнім ліцеїсти 41 групи Терещенко А., Войцешук В., Стецюк Н., Пономаренко Б., Добровольська В.. Глядачі побували на галявині здоров’я. Дізналися всі і заповіді козаків. В кінці козак Сафонов А. та козачка  Калініченко Д. (12 група) розпочали цікаву розповідь про харчування наших славетних воїнів, яке закінчилося дегустацією куліша та меду з яблуками.

Метою виховного заходу було не тільки інформувати учнів  про  славетне минуле нашої Батьківщини, а і цікаво розповісти про спосіб харчування та лікування наших предків.

Дорогі наші чоловіки та хлопці! Щиро вітаємо вас з прийдешнім святом Покрови Пресвятої Богородиці, Днем козацтва та захисника України! Щиро бажаємо козацького здоров’я, миру, благополуччя та сімейного затишку.

Скоропадська С.О. та Котелянець І.І., вчителі.