До Дня народження ліцею…
Кадр перший
Осінь для методичної комісії природничо-математичних дисциплін традиційно проходить насичено та за планом. Вже давно підписані календарні плани, написані директорські контрольні роботи, проведені деякі семінари, позаду тиждень природничих наук та свято до Дня козацтва…
Спілкуючись з педагогами і запитавши їх: де вони черпають черпають енергію, беруть сили на все нові та нові проєкти, відповідь одна: вся справа в НАТХНЕННІ! То де ж вчителі черпають своє натхнення?
Поза кадром
Василь Григорович Гетьман – на всі руки майстер. А особливо, він полюбляє працювати біля землі на городі. Земля забирає від людини всю негативну енергетику. Так він відпочиває душею, набирається нових сил і бажання працювати. А ще, Василь Григорович родом із Житомирщини, і він любить збирати гриби. Навесні минулого року, ним біля ліцею були висаджені плодові дерева, а саме – горіхові садженці “Фундука”. Сподіваємось невдовзі поласувати смачними горішками.
Деякі бояться літати, а для Алли Анатоліївни Усової будь-яка подорож літаком на радість. Особливо радують її відчуття зльоту і посадки, це справжнісінький атракціон для тіла і розуму, краще за будь-які каруселі. Це неймовірно і трохи схоже на казку. Тому вона любить літати. І це зовсім не страшно. Як чудово, що є літаки та …
Жихарєва Тетяна Василівна – 75% свого робочого часу проводить на просторах Інтернету. Яка вона в вільний від роботи час, коли за вікном темрява, а по телевізору показують серіал? У Тетяни Василівни багато захоплень — це і походи в гори, поїздки на море, а особливе її захоплення — це плетіння гачком. ЇЇ роботи заворожують та підкорюють, приносять гарний настрій, адже більшість своїх робіт вона дарує друзям, рідним …
Зі слів Волик Галини Павлівни: “Найбільше моє захоплення – подорожі. Для мене кожна нова подорож – це як маленьке життя. У ній можна дозволити собі стати іншим, спробувати щось нове і навіть перебороти свої страхи. Подорожі допомагають струсити з себе стрес і проблеми, а також переоцінити своє життя. Друге моє захоплення – це малювання. За допомогою малюнків я можу виплеснути те, що у мене всередині, тим самим позбувшись зайвого напруження і переживань. Малювання мені дарує масу задоволення. Коли я малюю, забуваю ненадовго про щоденну суєту і занурюсь з головою в чистий світ творчості.”
Скоропадська Світлана Олексіївна з дитинства любить спілкуватися з тваринами та вирощувати квіти. Від цих захоплень вона отримує справжню насолоду. А ще черпає натхнення від вишивання картин на будь-яку тематику.
Котелянець Ірина Іванівна вважає, що для натхнення потрібні сили. “Щоб їх компенсувати, я часто вибираюся на природу, саме вона — найкраще джерело відновлення моєї життєвої енергії. Прогулянки допомагають зібратися з думками та налаштуватися на позитив” – це особиста думка наймолодшого педагога нашої методичної комісії.
Стоп кадр
Отож, яка б пора року не була за вікном, робота, яка пов’язана з викладанням, завжди вважалася складною. Де ж вчителю взяти сили для щоденного натхнення! Тільки в самому собі, тільки в свідомості та величі своєї справи!