Величезні потоки інформації, висока швидкість життєвих процесів і постійне зростання вимог до рівня загальної освіти не дозволяють сучасній людині обходитися без надійних і всеосяжних джерел даних, які здатна надати нам мережа Інтернет. Це не тільки ідеальне джерело інформації, але і прекрасний спосіб комунікації. Зворотним боком спілкування за допомогою Інтернету є доступ до нього будь-кого (у тому числі дітей). Небажана інформація здатна завдати шкоди як даними користувачів (різноманітні віруси), так і їх моральним уподобанням (різного роду нецензурна інформація). Крім того, неконтрольоване “сидіння” в мережі загрожує виникненням, так званої Інтернет-залежності, причому піддається їй не тільки молодь але і цілком сформовані та успішні дорослі люди.

Для профілактики негативних явищ, які можуть спричинити активне користування мережею Інтернет щорічно у другий день другого тижня лютого починаючи з 2004 року відзначається Міжнародний День Безпечного Інтернету за  сприянням організації Insafe.

В 2022 році День безпеки в Інтернеті припадає на 8 лютого під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

З метою просвіти учасників освітнього процесу, працівниками психологічної служби ліцею-інтернату створено інформаційний сайт «Безпечний Інтернет» наповнений корисною інформацією, яка допоможе захистити себе в інформаційному просторі.

https://sites.google.com/view/bezpechnii-internet/главная-страница