11 жовтня ліцеї пройшов семінар на тему: “Імідж педагога в умовах системи освіти”.  Не секрет, що інтерес до особистості вчителя  –  це засіб активізації інтересу до предмета. Образ педагога мусить надихати. Як би не був професійно підготовлений учитель, він просто зобов’язаний постійно вдосконалювати свої особистісні якості, створюючи, таким чином, власний імідж. Адже професія «педагог» – особлива. Учителі – це ті люди, які завжди на виду, поруч із ними завжди знаходяться батьки, учні, колеги. 

«Імідж» – красиве та загадкове слово – у перекладі з французької означає «образ». Причому під «образом» треба розуміти не тільки візуальний, зоровий образ, а і спосіб мислення, дій, учинків. Це й уміння спілкуватись, мистецтво говорити й особливо слухати. Разом із тактом, освітою, діловими якостями наша зовнішність є або продовженням нашої гідності, або ще однією негативною рисою, що заважає життю та кар’єрі.

Як створити власний імідж? Де брати сили та натхнення для його утримання? Відповіді на ці  та багато інших запитань люб’язно надала Ірина Алєксєєва.

З її слів, для створення позитивного іміджу важливу роль відіграє  візуальна привабливість. Тут значення має й кольорова гама костюма, і відповідний макіяж, і модна стрижка або укладка. Неабиякий результат приносить й те, якою мірою вчителю  притаманне красномовство, тон,  наскільки він володіє   манерами, під якими маються на увазі жести, міміка, поза. Немаловажного  значення має й  спосіб життя, тобто те, як люди сприймають ваше особисте життя, стосунки з оточуючими, моральні принципи, гідність, поведінку та характер.

Для багатьох людей інформація, отримана від зорового образу, є єдиним «банком даних» про людину, і на цій підставі вони вибудовують свої стосунки з іншими людьми. І чим точніше створений ваш образ, тим легше людям спілкуватися з вами і тим менше сил буде потрібно, щоб знайти загальну мову з вашими учнями.

Отож, скористайтесь порадою від Ірини Алєксєєвої, а саме – формування особистої чарівності супроводжується величезною роботою над собою, але приносить хороші плоди: формує позитивні установки стосовно вас, робить спілкування з вами приємним і комфортним!