14 жовтня ми відзначаємо три великих свята – День українського козацтва, свято Покрови Богородиці та дуже молоде свято – День захисника та захисниці України.

З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Цікаво, що святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці з її іконою.

Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знята велика кількість фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави — Гімні України.

Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистити слабшого, старого, жінку, у нас кажуть – справжній козак.

Козак в уявленні українця — це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.

Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.

Не залишились осторонь цієї події і ліцеїсти 21 групи, які 12 жовтня взяли  участь у заході «І в кожному з нас живе дух козаччини». Діти під керівництвом вчителів  історії та географії Смоляр І. В. та Котелянець І.І. відкрили походження козацьких прізвищ, дізнались багато цікавого про життя, побут та традиції своїх нащадків. Учні відповідали на запитання, відгадували історичні постаті, козацькі страви, географічні назви рідного краю, українські народні пісні. Також змагалися у вправності та спритності.  Метою нашого заходу було довести, що кожен з нас – справжній українець, справжній патріот, який любить свою Україну.

Тільки народ, який знає свій родовід, має право розвиватись і самоусвідомлюватись. Кожен повинен відчути себе українцем, тільки тоді можна вірити у майбутнє. Відродження наших українських імен як чоловічих, так і жіночих, відродження віри, духовності наших традицій, звичаїв, моралі – це ті чинники, без яких буде важко побудувати могутню, процвітаючу державу, ім’я якої – Україна.

Сьогодні в День українського козацтва хочеться від щирого серця привітати усіх козаків зі святом мужності, честі, людської і національної гідності. Бажаємо усім їм козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності та бути вільними, щасливими, успішними – у здоров’ї, мирі та злагоді!

Зі святом Вас, Слава Україні!

Вчитель історії – Смоляр І.В.? Вчитель географії – Котелянець І.І.