У наш бурхливий час, коли світ заполонили відео, стерео, мобілки, коли полиці супермаркетів вгинаються від величезної кількості періодичних і неперіодичних видань… У той час, коли ви можете годинами просиджувати перед моніторами комп’ютерів, чи ловити кайф, слухаючи музику… Саме тоді ми забуваємо про все на світі, а тим паче, про математику та фізику. Але вони нагадали про себе в тиждень фізико-математичних дисциплін, що проходив  з 05.02. по 09.02.18.

План тижня був насиченим та сучасним від першого до останнього дня. На риторичне запитання учнів: “Для чого вчити математику?!”, відповідь була опублікована на ліцейському сайті. Серед перерахованих аргументів були такі: математика вчить визнавати свої помилки, підбирати точні та правильні слова, думати на декілька кроків наперед, і ніколи не здаватися.

5 лютого ліцеїсти І курсу дізналися про ще одну причину: математика – це головний апарат фізики. Тому захід про силу розуму або як зробити фізику популярною став яскравою подією тижня. На запитання: “Чому очі не замерзають на холоді? Що буде, якщо зникне сила тертя?” вчитель фізики Василь Григорович Гетьман доступною мовою з наочними експериментами й прикладами, давав відповіді та пояснював  ліцеїстам І та ІУ-го курсів як влаштований світ, в якому ми живемо.

6 лютого в ліцеї відзначили  День безпечного Інтернету, що проходив  під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».  Цей день надав унікальну можливість для проведення заходу із безпеки в Інтернеті разом з усім світом. Соціальний педагог Гончарук Ганна Олександрівна та практичний психолог Барна Лілія Василівна перед початком занять для ліцеїстів І-ІУ курсів  провели інформаційний квест «Безпека в Інтернеті починається з мене» і наголосили про необхідність дотримання інформаційної культури при створенні власного контенту, використання правил Інтернет-етикету.

7 лютого для ліцеїстів 11 та 22 груп була проведена віртуальна екскурсія  з нагоди 15-річчя відкриття кабінету інформатики у нашому ліцеї. Цей захід був присвячений тим, хто навчається в кабінеті інформатики, тим, хто хоче навчатися в  кабінеті інформатики, тим, хто любить приходити до кабінету інформатики та  тим, хто ще не знає, що любить бувати в кабінеті інформатики, але бажає дізнатися все про кабінет та його історію.


8 лютого для ліцеїстів 41 групи був проведений захід «День грошей». І якщо «грошей багато не буває» , і  то які функції вони виконують, ліцеїсти  мали змогу пригадати під час гри. Також з метою компетентнісного підходу до викладання навчального матеріалу для ІУ курсу був проведений круглий стіл «Підприємець про підприємництво». Питання бізнес-плану, зав’язків підприємств з різними фінансовими установами обговорювалися разом з Скепко Анатолієм Володимировичем, фізичною особою-підприємцем, який був учасником заходу.

9 лютого відбувся телеміст “Функції життя”, який провели вчителі математики Жихарєва Тетяна Василівна  та Усова Алла Анатоліївна  між групами 33 та 31, який показав для чого  знання тригонометрії потрібні людині? Тому що математики передбачають погоду, обчислюють орбіти штучних супутників, курси кораблів, перекладають наукові тексти з однієї мови на іншу.


Всі ми радіємо першому снігу та заворожено спостерігаємо як легко падають сніжинки з неба. Для багатьох ліцеїстів стало відкриттям, що кожна із них має свій “портрет”. Тому діти мали нагоду познайомитися та обрати найкращу на їх погляд. Результати вибору показали які неоднозначні та непередбачувані смаки, вподобання, власне емоційно-гармонійне сприйняття властиве нашим ліцеїстам.

Тиждень закінчився. Але попереду День святого Валентина, тому спробуємо дати відповідь на запитання: Чи є математика в коханні?

ФОТОГАЛЕРЕЯ