Музеї – духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам’ятки історії, культури та мистецтв, служать суспільству та його розвиткові. Міжнародний день музеїв — щорічне свято музейництва, яке відзначається 18 травня. Тема Міжнародного дня музеїв 2021 року — “Майбутнє музеїв: відновлення і переосмислення”. У постковідну еру вона є як ніколи актуальною. Адже кожен із нас має дбати про культуру, створювати нові творчі практики, моделі діяльності та інноваційні вирішення актуальних проблем у соціальній, економічній та екологічній сферах.

Головним у музеї залишається відвідувач. Але через карантинні заходи у багатьох змінилися плани, подорожі відмінилися на невизначений час, а іншим не дозволяють фінансові можливості відвідувати музеї в різних куточках планети. В цей день вчителі Корнійчук О.С. та Жихарева Т.В. організували та провели з ліцеїстами ІІ курсу віртуальну мандрівку музеями світу.

Розповідає Олена Сергіївна – вчитель зарубіжної літератури та мистецтва:

– На уроках  мистецтва, не відмовляючись від навчальних планів і програм, ми частіше обираємо онлайн-формат і знайомимось з історією мистецтва світу і України віртуально. Сьогодні на уроці ми разом з учнями відвідали різні музеї світу.

Запропонували ліцеїстам віртуально пройтися розкішними коридорами Версальського палацу французьких королів. Разом з учнями побачили шедеври архітектури, живопису та скульптури – скарби світового культурного надбання.

Версальський палац (Франція)

Зазирнули до галереї в італійському місті Флоренція – це один із найдавніших музеїв Європи. Діти змогли оцінити шедеври Мікеланджело, Рафаеля, Леонардо да Вінчі та багатьох інших геніїв світового мистецтва. 

Галерея Уффіці (Італія) 

Здійснили подорож до Національного музею антропології у Мексиці, що має унікальну колекцію антропологічних та археологічних експонатів, які доводять, що історія – цікава та жива, а мистецтво – вічне.

Національний музей антропології (Мехіко) 

Додає свій коментар Тетяна Василівна – вчитель математики та інформатики:

– Погодьтеся, вислів «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» актуальний і зараз. Екскурсія до музею – це не лише спосіб проведення вільного часу, а й дієвий засіб популяризації навчання, науки, техніки та культури. Але завдяки розвитку сучасних інформаційних технологій, це спосіб дізнатися про нові інтернет ресурси, платформи, портали і т.п., які дають змогу подорожувати у часі.

Разом з ліцеїстами ми здійснили віртуальну мандрівку на платформі Google Arts & Culture до британського міста Ньюкасл та ознайомтеся із захопливими досягненнями науки й техніки. Ця екскурсія допомагає учням зрозуміти, що теорія з уроків фізики уже була кимось застосована, а технічних прогрес не стоїть на місці. 

 Музей відкриттів у Ньюкасл-апон-Тайні (Велика Британія) 

Україна має багатий історичний спадок, а отже – безмежний простір для розвитку музейної справи. Це також стосується і віртуальних музеїв, бо новітні технології досить успішно втілюються й у нашій державі. Новий інтернет портал «Музеї онлайн», з яким ми познайомилися, це унікальна можливість мандрувати, дивитися та слухати історичні дослідження екскурсоводів під час уроків

Українські музеї онлайн 

Урок завершено і  подорож також. Цього разу ми лише доторкнулися до історичної, культурної, мистецької спадщини деяких країн. Показали технологічні можливості інтернет ресурсів. Зацікавилися, сподіваємося, що і вас також зацікавили. І якщо ви не можете помандрувати ногами – зробіть це хоча б очима!

Хто шукає нових вражень?! ВПЕРЕД!

P.S. Навчальні екскурсії як одна з ефективних форм організації освітнього процесу. Екскурсії виникли як метод навчання, що допомагає розвитку спостережливості, навиків самостійної роботи в учнів. Вони втілювалися в освітній процес прогресивними педагогами, які виступали проти схоластики в освіті. Сьогодні екскурсії є частиною освітнього процесу у ліцеї. Та у зв’язку з втіленням нових інформаційних технологій в процес навчання суттєво змінився підхід до екскурсій, виникли нові види – віртуальні, інтерактивні екскурсії. Таким чином, використання віртуальних екскурсій робить процес навчання і викладання більш цікавим, якісним, результативним.